تاریخ: ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۴۴
بازدید: ۳۱۳
کد خبر: ۲۲۲۱۳۷
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

گلایه صنعت بیمه از برخی بیمارستان‌های خصوصی بررسی شود

‌می‌متالز - شکایات واصله از سوی بیمه‌گذاران مبنی بر مشکلات پذیرش آنان در بیمارستان‌های خصوصی از سوی وزارت بهداشت نیاز به بررسی و دخالت دارد.

به گزارش می‌متالز، غلامرضا سلیمانی در نامه‌ای به وزیر بهداشت ضمن اعلام این مطلب تصریح کرد: دارندگان بیمه تکمیلی درمان بر اساس مقررات می‌توانند از خدمات درمانی ویژه کرونا بهره‌مند شوند، اما متاسفانه برخی از بیمارستان‌های خصوصی به تعهدات خود نسبت به این عزیزان، اعتنایی ندارند.

رئیس کل بیمه مرکزی از قرارداد بیمه تکمیلی درمان به عنوان سند پذیرش بیماران یاد کرد و افزود: بر اساس گزارش‌های رسیده تعداد قابل توجهی از بیمارستان‌های خصوصی در پایتخت به بهانه‌های واهی از پذیرش بیماران کرونایی خودداری می‌کنند. رئیس شورای عالی بیمه با تاکید بر اوج‌گیری مجدد ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی مردم از سعید نمکی درخواست کرد تا مراجع درمانی یادشده را روی ریل قانونی ارائه خدمات به دارندگان بیمه‌نامه تکمیلی درمان برگرداند. شایان ذکر است که تعامل دو مجموعه وزارت بهداشت و صنعت بیمه از آغاز شیوع ویروس کرونا سازنده و تنگاتنگ بوده و دستور وزارت بهداشت برای پذیرش بیماران کرونایی در چارچوب قرارداد‌های منعقده صنعت بیمه با بیمارستان‌های خصوصی می‌تواند از پرداخت مبالغ غیرقانونی بیمه‌شدگان پیشگیری کند.

منبع: دنیای اقتصاد

عناوین برگزیده