تاریخ: ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۴۰
کد خبر: ۲۲۲۶۳۰
‌می‌متالز - ادامه استفاده غیرمجاز از برق برای تولید رمزارز‌ها و مصارف بالای برق در بخش خانگی با خروج از مدار ۳ واحد حرارتی و چند واحد برق آبی همزمان شد و خاموشی‌های ۱۸۰۰ مگاواتی روز گذشته را رقم زد.

به گزارش می‌متالز، روز گذشته پیش از رسیدن به ساعات گرم میانه روز، خاموشی‌های پراکنده در نقاط مختلف کشور آغاز شد به طوری که در میانه روز، محمدحسن متولی زاده با حضور در برنامه زنده تلویزیونی اعلام کرد که به علت خروج چندواحد برق آبی از مدار بهره برداری، مجبور به اعمال خاموشی شدیم.

در ادامه روز، بروز خاموشی‌های متعدد در نقاط مختلف کشور گزارش شد که از نظر تعداد و طول زمان خاموشی، نسبت به روز‌های قبل، افزایشی محسوس داشت.

غلامعلی رخشانی مهر، معاون هماهنگی توزیع توانیر در خصوص دلایل خاموشی‌های متعدد روز گذشته اظهار داشت: خاموشی‌هایی که اعمال شد مطابق جداول برنامه ریزی شده بود که در نقاط مختلف کشور به مخاطبان اعلام شده بود.

وی افزود: خاموشی خارج از برنامه نداشتیم، اما به دلیل اینکه بخشی از نیروگاه‌های برق آبی به مجموع ظرفیت ۱۲۰۰ مگاوات از مدار تولید خارج شده بودند و ۳ واحد حرارتی نیز خروج اضطراری داشتند، در بسیاری از نقاط کشور خاموشی‌های پراکنده‌ای به اندازه ۱۸۰۰ مگاوات اعمال شد.

رخشانی مهر تصریح کرد: این میزان خاموشی مطابق با جداولی بود که هم در سایت شرکت‌های توزیع گذاشته شده بود، هم در اپلیکیشن برق من اعلام شده بود و هم در بسیاری از نقاط، با پیامک به مردم اعلام شد.

وی ادامه داد: روز گذشته مصرف برق به ۶۶ هزار و ۵۰۰ مگاوات رسید، در صورتی که دما متعادل‌تر از نیمه‌های تابستان بوده، با این حال هنوز مصرف بالاست؛ این مصارف را در بخش خانگی و تجاری داشتیم؛ همینطور آمار ما نشان می‌دهد که تولیدکنندگان رمزارز‌ها در حال استفاده از برق به صورت غیرمجاز هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم