تاریخ: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۰:۱۷
کد خبر: ۲۲۲۸۶۸
‌می‌متالز - شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران به ازای هر سهم ۳۹ هزار و ۴۹۵ ریال سود تقسیم کرد.

به گزارش می‌متالز، شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران با هدف جذب و تجمیع سرمایه‌های خرد و به مدد دانش و توان کارشناسی و تکیه بر تجربیات متخصصان در جهت اجرای پروژه‌های کلان ساختمانی و املاک در سال ۱۳۷۵ تأسیس گردید. شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران در سال ۱۳۷۷ در زمره شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران قرار گرفت.

در حال حاضر این شرکت بعنوان شرکت مادر تحت عنوان شرکت هلدینگ سرمایه گذاری ساختمان ایران از طریق شرکت‌های تابعه و وابسته در شاخه‌های ۱. ساخت و ساز مسکن،۲. بازسازی بافت‌های فرسوده شهری، ۳. بهره گیری از فناوری نوین در ساخت و ساز املاک ساختمان، ۴. احداث مجتمع‌های تفریحی و گردشگری، فعالیت دارد.

به دلیل اینکه در شرکت‌های سرمایه گذاری پیش بینی اولیه درآمد امکان پذیر نمی‌باشد لذا بهتر این است که از معیار خالص ارزش دارایی‌ها استفاده شود و هرچه وزن پرتفوی بورسی اینگونه شرکت‌ها بیشتر باشد قابلیت اتکا به معیار خالص ارزش دارایی‌ها بیشتر خواهد بود.

در شرکت سرمایه گذاری ساخت ایران ذخیره کاهش ارزش سرمایه گذاری‌ها در دوره یکماه منتهی به تیر۱۴۰۰ برابر صفر می‌باشد.

در دوره ۹ ماهه منتهی به خرداد سال ۱۴۰۰ ارزش بازار پرتفوی بورسی شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران،۶ هزار میلیارد و ۱۲۹ میلیون و ۴۹۵ هزار و ۲۰۰ تومان و ارزش پرتفوی غیربورسی ۵۵ میلیارد و ۸۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان می‌باشد که ۹۹ درصد از وزن شرکت سرمایه گذاری ساخت ایران متعلق به سهام بورسی بوده.

در دوره ۹ ماهه منتهی به خرداد سال جاری، ارزش افزوده برای سهام بورسی ۵ هزار میلیارد و ۷۹۵ میلیون و ۶۹۵ هزار و ۸۰۰ تومان و ارزش افزوده سهام غیر بورسی برابر با ۵۵ میلیارد و ۸۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است، و ارزش دفتری شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران معادل ۴ هزار و ۳۵ ریال و نسبت پی بر بی نیز در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ برابر با ۴ می‌باشد؛ و خالص ارزش دارایی‌ها به ازای هر سهم در تاریخ ۲۳مرداد سال جاری برابر با ۳۹ هزار و ۴۹۵ ریال است.

درنتیجه نسبت قیمت روز به خالص ارزش دارایی‌ها در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۴۰۰، ۴۰ صدم می‌باشد. در نتیجه این سهام زیر قیمت تعادلی خود معامله میشود.

شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران در دوره مالی جدید هیچگونه برنامه‌ای جهت اخذ تسهیلات جدید ندارد.

منبع: بورس امروز

عناوین برگزیده