تاریخ: ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۰۹:۵۷
بازدید: ۲۸۱
کد خبر: ۲۲۳۰۶۷
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

آخرین قیمت طلا پیش از امروز ۲۶مرداد + سیگنال‌های موجود درباره آینده بازار طلا و سکه

‌می‌متالز - قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز دوشنبه ۲۵مرداد با ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان افزایش، ۱،۱۴۹،۹۰۰ معامله شد.

به گزارش می‌متالز، قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز دوشنبه ۲۵مرداد با ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان افزایش، ۱،۱۴۹،۹۰۰ معامله شد. قیمت سکه امامی در بازار آزاد دیروز ۲۵ مرداد بدون هیچ تغییری، ۱۱ میلیون و ۸۱۶ هزار تومان معامله شد.

بازار کار در حال بازگشایی است، افراد از اوقات فراغت خود می‌کاهند، این امر تقاضای گروهی از کالا‌ها را کاهش می‌دهد، آیا شاخص خرده‌فروشی افت می‌کند و فشار بر فلز گرانبها افزایش می‌یابد؟

قیمت طلای جهانی در آخرین ساعات معاملات روز جمعه روی ۱۷۸۰ دلار قرار گرفت. با شروع کار بازار قیمت طلا قدری افت کرد. قیمت طلا در شروع معاملات دوشنبه ۱۷۷۶ دلار بود و در ساعت ۱۳ عصر به وقت ایران روی ۱۷۷۴ دلار قرار گرفت.

کاهش خرید دارایی چه زمانی آغاز می‌شود؟

مهم‌ترین رویداد این هفته که می‌تواند قیمت فلز گرانبها را تحت تاثیر قرار دهد، احتمالا انتشار بیانیه فدرال رزرو خواهد بود. تمرکز این بیانیه بر کاهش خرید دارایی بنا نهاده شده است. تا به حال تعداد زیادی از اعضای فدرال رزرو اعلام کرده‌اند که این بانک به صدور یک بیانیه در این خصوص نزدیک شده است. برخی مقامات محافظه‌کار فدرال رزرو نیز معتقدند قبل از کاهش خرید اوراق باید چند گزارش دیگر در مورد اشتغال را مشاهده کنند، البته این مسئله عجیبی برای طلا نبود، زیرا موضع این افراد از ابتدا همین بوده است. به هر روی انتشار بیانیه فدرال در روز چهارشنبه می‌تواند موضع این بانک را روشن کند. در صورتی که موضع فدرال رزرو در مورد کاهش خرید دارایی جدی باشد، احتمال افت قیمت طلا وجود دارد و اگر فدرال رزرو عقب‌نشینی کند احتمالا طلا دوباره توانایی رشد را خواهد یافت.

پیش از انتشار بیانیه فدرال رزرو نیز گزارش خرده فروشی آمریکا در روز سه‌شنبه منتشر می‌شود. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که شاخص خرده فروشی ۰٫۲ درصد کاهش یابد، (شاخص خرده‌فروشی در ماه جون مصادف با تیر و خرداد) ۰٫۶ درصد رشد کرده بود). بازار کار آمریکا در حال بازسازی است و مصرف‌کنندگان به سمت اختصاص اوقات فراغت خود به کار شیف پیدا می‌کنند، این امر ممکن است تقاضای کالا‌های فراوری شده را کاهش دهد و شاخص خرده فروشی را قدری پایین بکشد، اگر این اتفاق بیافتد احتمالا واکنش فلز گرانبها منفی خواهد بود.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده