تاریخ: ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۰:۲۰
کد خبر: ۲۲۳۰۷۰
‌می‌متالز - در هفته جاری که بازار سهام تنها دو روز فعال بود سه نماد بورسی خبر خوبی برای سهامداران خود داشتند. فملی، کگهر و ولبهمن این سه نماد بودند.

به گزارش می‌متالز، در هفته جاری که بازار سهام تنها دو روز فعال بود سه نماد بورسی خبر خوبی برای سهامداران خود داشتند. فملی، کگهر و ولبهمن این سه نماد بودند.

در این هفته هیات مدیره ملی صنایع مس ایران افزایش سرمایه ١٠٠ درصدی این شرکت از محل سود انباشته را به تصویب رسانده است. این شرکت اعلام کرده است:

«پیشنهاد افزایش سرمایه از مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان به مبلغ ۴۰ هزار میلیارد تومان از محل سود انباشته به منظور تامین بخشی از منابع مورد نیاز جهت تکمیل طرح‌های توسعه در دست اجرا، جبران بخشی از مخارج سرمایه‌ای انجام شده در شرکت‌های سرمایه پذیر و تامین بخشی از منابع مورد نیاز جهت مشارکت در افزایش سرمایه شرکت تامین و انتقال آب خلیج فارس که در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ به تصویب هیات مدیره رسیده است.»

درباره کگهر نیز این شرکت یعنی سنگ آهن گهر زمین در دوره هفت ماهه سال مالی ۱۴۰۰ افزایش ۱۹۲ درصدی درآمد را ثبت کرده است.

«سنگ آهن گهر زمین در تیر ماه به مبلغ فروش حدود ۱۴۰۰ میلیارد تومانی رسید که نسبت به خرداد ماه ۳۴ درصد کاهش و نسبت به میانگین شش ماه گذشته سال مالی منتهی به ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ کاهش ۱۶ درصدی را نشان می‌دهد. این شرکت توانسته در هفت ماهه ابتدایی سال مالی ۱۴۰۰ مجموعا ۱۱۴۰۰ میلیارد تومان فروش داشته باشد که این عدد در مدت مشابه سال قبل ۳۹۰۰ میلیارد تومان بوده است.»

همچنین هیات مدیره شرکت بهمن لیزینگ افزایش سرمایه ١۴٢ درصدی این شرکت از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها را به تصویب رسانده است. بر این اساس اعلام شده:

«شرکت بهمن لیزینگ با نماد معاملاتی ولبهمن پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ ۸۰ میلیارد تومان به مبلغ ۱۹۳.۶ میلیارد تومان از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها به منظور اصلاح ساختار مالی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ به تصویب هیات مدیره رسیده است.»

منبع: تجارت نیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده