تاریخ: ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۲۵
کد خبر: ۲۲۳۰۷۷
‌می‌متالز - قیمت نفت برنت دریای شمال امروز افزایش یافت و هر بشکه آن به ۶۹ دلار و ۵۲ سنت رسید.

به گزارش می‌متالز، در حالی که سرمایه گذاران انتظار ندارند تولیدکنندگان عمده نفت در آینده نزدیک عرضه خود را افزایش دهند در حالی که همزمان با افزایش موارد ابتلا به کرونا احتمال تضعیف تقاضای جهانی بالا رفته است، قیمت نفت امروز شاهد نوسان محدودی بود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک سنت معادل ۰.۰۱ درصد افزایش به ۶۹ دلار و ۵۲ سنت رسید. نفت برنت روز دوشنبه شاهد سقوط ۱.۵ درصدی بود. قیمت نفت خام آمریکا هم پس از سقوط ۱.۷ درصدی در روز دوشنبه، امروز ۵ سنت معادل۰.۰۷ درصد رشد داشت و به ۶۷ دلار و ۳۴ سنت رسید.

افزایش جزئی و تثبیت قیمت پس از آن رخ داده که ۴ منبع آگاه گفتند به رغم فشار‌های آمریکا برای اضافه کردن میزان عرضه جهت کاهش قیمت نفت، اوپک و متحدانش از جمله روسیه معتقدند بازار نفت بیش از میزانی که قرار است این کشور‌ها در ماه‌های آتی آزاد کنند، نیاز ندارد.

هفته گذشته، دولت بایدن از گروه اوپک پلاس خواسته بود تا به منظور مقابله با افزایش قیمت بنزین که می‌تواند روند ترمیم اقتصاد جهانی را تهدید کند، تولید نفت خود را افزایش دهند.

توشیتاکا تازاوا تحلیلگر موسسه فوجیتومی در این باره گفت: «نفت خام آمریکا در حدود قیمت ۶۵ دلار از حمایت برخوردار است.» وی افزود، توجه بازار نفت از موضوع افزایش تولید نفت شیل آمریکا منحرف شده است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد، احتمالا تولید نفت آمریکا در ماه سپتامبر به ۸.۱ میلیون بشکه خواهد رسید که بالاترین رقم از می ۲۰۲۰ تاکنون است.

منبع: بورس امروز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده