تاریخ: ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۲۳
بازدید: ۳۶۴
کد خبر: ۲۲۳۰۹۲
سرویس خبر : انرژی

دلیل کاهش قیمت جهانی نفت چیست؟

‌می‌متالز - قیمت نفت خام در معاملات امروز، سه‌شنبه در حالی تحت تاثیر گسترش سریع کرونای دلتا در جهان و احتمال کاهش تقاضای نفت خام افت کرد که در ابتدای امروز رشد کرده بود.

به گزارش می‌متالز، قیمت نفت خام در معاملات امروز، سه‌شنبه در حالی تحت تأثیر گسترش سریع کرونای دلتا در جهان و احتمال کاهش تقاضای نفت خام افت کرد که در ابتدای امروز رشد کرده بود.

گمانه‌زنی‌ها در مورد اینکه اوپک پلاس به این زودی تولید خود را بالا نخواهد برد باعث شده بود قیمت‌ها در ابتدای امروز رشد کنند، اما در ادامه معاملات نگرانی از پاندمی کرونا باعث شد سود اولیه از دست رفته و شاخص‌ها افت کنند.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، تا ساعت ۱۱:۴۶ به وقت تهران، ۰.۸۲ درصد افت کرد و به ۶۸.۹۴ دلار رسید. قیمت این شاخص در ابتدای معاملات امروز تا ۶۹.۷۷ دلار بالا رفته بود.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۰.۷۴ درصد تا این لحظه افت کرد و به ۶۶.۷۸ دلار رسید. قیمت این شاخص صبح امروز تا ۶۷.۶۶ دلار بالا رفته بود. منابع آگاه به رویترز خبر دادند که اوپک پلاس معتقد است بازار‌های جهانی علی‌رغم فشار‌های آمریکا، فعلاً به افزایش تولید نفت نیازی ندارند.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده