تاریخ: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۲۳
کد خبر: ۲۲۳۱۱۶
طی ۳ ماهه اول امسال رخ داد؛
‌می‌متالز - گزارشی از میزان مصرف ظاهری فولاد میانی و محصولات فولادی در ۳ ماهه اول ۹۹ و ۱۴۰۰ منتشر شد و بر اساس آن میزان مصرف ظاهری بیلت و بلوم ۲ درصد رشد کرد و برای آهن اسفنجی نیز رشد ۴ درصدی در مصرف ظاهری طی ۳ ماهه اول امسال به ثبت رسیده است.

به گزارش می‌متالز، بر پایه جدول منتشر شده توسط انجمن فولاد ایران، بیلت و بلوم به عنوان محصولات فولادی (فولاد میانی) طی ۳ ماهه اول سال گذشته مصرف ظاهری برابر با ۳۷۳۶ هزارتن داشتند که این عدد امسال با رشد ۲درصدی به ۳۸۲۹هزارتن رسید.

اما در کنار بیلت و بلوم، مشاهده می‌کنیم که مصرف ظاهری اسلب با رشد منفی ۷درصدی همراه شده است. چراکه میزان مصرف ظاهری این محصول از عدد ۲۸۱۱ هزارتن در ۳ ماهه اول پارسال به عدد ۲۶۲۸ هزارتن در بهار ۱۴۰۰ رسیده است.

در مجموع می‌توان گفت که مصرف فولاد میانی در ۳ ماهه ۹۹ برابر با ۶۵۴۷ هزارتن و در ۳ ماهه ۱۴۰۰ به میزان ۶۴۵۷ هزارتن بوده و با رشد منفی ۱ درصدی همراه شده است.

همچنین آهن اسفنجی نیز به عنوان یکی دیگر از محصولات مورد نیاز برای فولادسازان در ۳ ماهه ۹۹ مصرف ظاهری ۸۱۱۳ هزارتن داشته و این عدد در مدت مشابه امسال به ۸۴۳۷ هزارتن رسیده و رشد ۴ درصدی داشته است. (شایان ذکر است که ایران به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان آهن اسفنجی به شمار می‌آید. این محصول به عنوان یکی از مهمترین مواد اولیه برای تولید فولاد به شمار می‌آید).

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

عناوین برگزیده