تاریخ: ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۴۰
کد خبر: ۲۲۳۱۴۸
‌می‌متالز - طی مراسمی بمناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی با حضور مدیرعامل مس شهید باهنر از آزاده سرافراز، مهندس شهریسوند تجلیل بعمل آمد.

به گزارش می‌متالز، مجید ضیائی در این نشست صمیمانه ضمن تسلیت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار داشت: ایثار و شهادت، به عنوان یک فرهنگ متعالی در زمره عالی‌ترین مفاهیم و نتیجه والاترین ارزش‌هایی است که یک انسان متعهد می‌تواند به آن مقام دست یابد.

وی با اشاره به سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی و مقارن شدن این مناسبت با تاسوعا و عاشورای حسینی در سالجاری افزود: آزادگان با تاسی به سیره حماسه ساز کربلا و پیروی از مکتب امام حسین (ع) و یاران باوفایش در طول هشت سال دفاع مقدس، نه تنها پیام آوران انقلاب اسلامی در اردوگاه‌های رژیم بعث بودند بلکه مظلومانه نوای آزادی و استقلال وطن را سر دادند و همچون سرو، نماد ایستادگی و استقامت ملت در برابر دشمنی‌ها و سختی‌های طاقت سوز شدند.

مدیرعامل مس باهنر در ادامه افزود: همه مردم مدیون ایثارگری‌های شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان هستند و این مهم حقیقتی انکار ناپذیر است. وی افزود:فرزندان غیور ایران همیشه سربلند، صبور و راضی به قضای الهی، عزتی ارزشمند را به جهانیان نشان دادند.

 ضیائی ادامه داد: آزادگان، دلیرمردانی هستند که تمام هستی خویش را برای حفظ کیان انقلاب اسلامی و دفاع از اسلام در طبق اخلاص نهادند و با تحمل سخت‌ترین شرایط و شدیدترین تنگنا‌ها از باور‌های دینی و انقلابی خویش محافظت کردند و از وفاداری به انقلاب و آرمان‌های امام راحل دست بر نداشتند. ضیایی افزود: این عزیزان امروزنیز به عنوان پیشتازان حمایت از رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب، در تلاش برای ساختن ایرانی آبادتر و عزتمندتر از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند.

وی در پایان با گرامیداشت ۲۶ مرداد گفت: این روز بزرگ را به آزادگان سرافراز و اسوه‌های مقاومت که یادگاران ارزشمند سال‌های سخت و غرور آفرین می‌باشند و خانواده محترمشان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و از خدا آرزوی سلامتی و توفیق برای همه این عزیزان دارم.

در پایان این مراسم آزاده سرافراز شهریسوند به بیان خاطراتی از دوران اسارت پرداخت.

گفتنی است در پایان این برنامه با اهدا لوح از این برادرعزیز آزاده به نمایندگی از آزادگان سرافراز میهن اسلامی تقدیر بعمل آمد.

عناوین برگزیده