تاریخ: ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۵۲
بازدید: ۵۰۷
کد خبر: ۲۲۳۱۷۲
سرویس خبر : آهن و فولاد
در ۴ ماهه نخست امسال؛

تولید اسلب ۳ درصد منفی شد

تولید اسلب ۳ درصد منفی شد
‌می‌متالز - گزارشی از میزان تولید آهن اسفنجی و فولاد میانی در ۴ ماهه سال ۹۹ و ۴ ماهه اول امسال منتشر شد که بر اساس آن شاهد رشد منفی ۳درصدی در تولید اسلب هستیم.

به گزارش می‌متالز، با توجه به آمار منتشر شده از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، بیلت و بلوم به عنوان دیگر محصولات فولادی طی ۴ ماهه پارسال به مقدار ۶۱۰۴ هزار تن تولید شده اند که این عدد امسال به ۵۷۸۱ هزارتن رسیده و رشد منفی ۵ درصدی را به ثبت رسانده است.

اما اسلب به عنوان پایه تولید بسیاری از محصولات فولادی طی ۴ ماهه پارسال که رقم ۳۹۲۱ هزارتن برای تولید آن به ثبت رسیده بود، امسال با رشد منفی ۳ درصدی در تولید به عدد ۳۷۹۴ هزارتن رسیده است. در مجموع می‌توان گفت که فولاد میانی به مقدار ۴ درصد رشد منفی را در ۴ ماهه امسال تجربه کرده است.

آهن اسفنجی نیز به عنوان ماده مهم در تولید فولاد با درصد تغییر بسیار اندک همراه بوده و از عدد ۱۰۵۸۱ هزارتن در ۴ ماهه امسال به عدد ۱۰۵۸۵ هزار تن رسیده است.

شایان ذکر است، کاهش میزان تولید هرکدام از محصولات فولادی به منزله خاموش شدن چراغ تولید در واحد‌های پایین دستی و زنجیره فولاد است که هرکدام سرمایه‌گذاری‌های قابل قبولی را برای راه اندازی کسب و کار خود متقبل شده اند. قطع شدن برق مصرفی و کاهش ساعات کاری واحد‌های فولادی از عوامل مهم برای کم شدن میزان تولید به شمار می‌آید.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

عناوین برگزیده