تاریخ: ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۵۹
کد خبر: ۲۲۳۲۶۷
‌می‌متالز - قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۳ درصد افزایش به ۱۷۸۶ دلار و ۳۳ سنت رسید.

به گزارش می‌متالز، در حالی که ارزش دلار پس از رسیدن به بالاترین رقم‌های چند ماه اخیر در جلسه قبل، امروز اندکی تضعیف شده است قیمت طلا روز جمعه شاهد افزایش نسبی بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۳ درصد افزایش به ۱۷۸۶ دلار و ۳۳ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز هم با ۰.۲۴ درصد افزایش به ۱۷۸۷ دلار و ۴۰ سنت رسید.

روز گذشته شاخص ارزش دلار در برابر ارز‌های معتبر جهانی به بالاترین رقم ۹ ماه گذشته رسید و موجب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند، اما امروز ارزش دلار در برابر یورو، پوند و ین ژاپن اندکی تضعیف شد.

کایل رودا تحلیلگر موسسه آی جی مارکت در یادداشتی نوشت: «در حالی که فعالان بازار به نحو فزاینده‌ای نگران این مسئله هستند که فدرال رزرو تا پایان سال برنامه خرید اوراق قرضه خود را کند نماید، اندکی از شتاب افزایش قیمت‌ها در بازار طلا کاسته شده است.»

رودا افزود، طی چند روز آینده روند حرکت قیمت طلا تحت تاثیر گمانه زنی‌ها در مورد سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا شکل خواهد گرفت.

صورت مذاکرات نشست ماه جولای فدرال رزرو که این هفته منتشر شد نشان داد که اگر اقتصاد این کشور مطابق انتظار روند بهبود را طی کند، احتمالا امسال برنامه خرید اوراق قرضه کند خواهد شد.

اما صورت مذاکرات در عین حال بر اهمیت گزارش‌های چند ماه آینده بازار کار آمریکا تاکید داشت، به این معنا که این گزارش‌ها باید رشد قابل توجهی را نشان دهد تا بتواند نظر فدرال رزرو برای انقباضی کردن سیاست پولی اش را تامین نماید.

به دنبال انتشار آمار‌های قوی از بازار کار آمریکا در ماه جولای قیمت طلا به پایین‌ترین رقم بیش از ۴ ماه گذشته یعنی ۱۶۸۴ دلار و ۳۷ سنت رسیده بود.

هنگام افزایش نرخ تورم و بی ثباتی ارزش ارز بازار طلا همواره محلی امن برای سرمایه گذاری به شمار می‌رود. انقباضی شدن سیاست پولی با از بین بردن هر دوی این شرایط جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران را کاهش می‌دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده