تاریخ: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۴۷
بازدید: ۲۷۷
کد خبر: ۲۲۳۳۳۵
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

سیگنال خوب دیگر برای دارندگان دوج‌کوین / افزایش تمایل سرمایه‌گذاران به دوج

سیگنال خوب دیگر برای دارندگان دوج‌کوین / افزایش تمایل سرمایه‌گذاران به دوج
‌می‌متالز - بر اساس داده‌های جدید پلتفرم تحلیلی چین‌آنالیز، سرمایه‌گذاران جدید تمایل بسیار زیادی به دوج‌کوین پیدا کرده‌اند.

به گزارش می‌متالز، بر اساس داده‌های جدید پلتفرم تحلیلی چین‌آنالیز، سرمایه‌گذاران جدید تمایل بسیار زیادی به دوج‌کوین پیدا کرده‌اند.

با توجه به گزارش روز گذشته چین‌آنالیز سازگاری سرمایه‌گذاران جدید به دارایی‌های دیجیتال در سال ۲۰۲۱ در مقایسه با پایان سال ۲۰۱۷ رشد چشمگیری داشته است. این گزارش می‌گوید بخش عمده‌ای از تقاضا و تحرکات قیمتی دوج‌کوین از سوی فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی ایجاد شده است. با این وجود، این شرکت تحلیلی ادعا می‌کند که فعالیت‌های بلاک‌چین دوج‌کوین نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری و سازگاری کاربران جدید اوج گرفته است.

این گزارش مدعی است که خرید دوج‌کوین توسط سرمایه‌گذاران برای نخستین‌بار در شش ماه گذشته حدود یک چهارم کل عرضه رمزارز‌ها بوده است. این در حالی است که سهم دوج‌کوین از بازار ارز‌های دیجیتال در سال ۲۰۲۰ تنها ۹ درصد به ثبت رسیده بود.

سرمایه‌گذاران بلندمدت در دوج‌کوین، افرادی که به مدت بیش از ۲ سال ارز نگهداری می‌کنند، نسبت به سال ۲۰۲۰ از ۳۰ درصد به ۲۰ درصد کاهش یافته است.

با وجود سرمایه‌گذاری جدید در دوج، گزارش چین‌آنالیز نشان می‌دهد که اغلب دوج‌کوین‌ها در کیف پول سرمایه‌گذاران بزرگ یا همان نهنگ‌ها متمرکز شده است. در حالی سرمایه‌گذاران جدید یک تا دو میلیون از کاربران فعال بلاک‌چین دوج را شامل می‌شوند، دوج‌کوینی که این افراد در اختیار دارند مقدار ناچیزی است.

چندی پیش در گزارشی مشابه از سوی سامانه معاملاتی رابین‌هود نشان داده که حجم معاملات دوج‌کوین در سال جاری رشدی چشمگیر داشته است. بر اساس اعلام این سامانه معاملاتی، ۶۲ درصد از درآمد رمزارزی این شرکت در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ از معاملات دوج‌کوین بوده که نسبت به سه‌ماهه نخست رشدی ۳۴ درصدی داشته است.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده