تاریخ: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۵۲
بازدید: ۲۴۶
کد خبر: ۲۲۳۳۳۶
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

قیمت‌های جدید برای طلا و سکه / افزایش معاملات آنلاین طلا

‌می‌متالز - با وجود کاهش قیمت طلا در بازار جهان و تعطیلی کرونایی بازار ایران، طلا و سکه امروز رکورد بی‌سابقه‌ای را در بازار سال ۱۴۰۰ به ثبت رساندند. رئیس اتحادیه طلای کرج می‌گوید: علت گرانی طلا و سکه در بازار ایران افزایش معاملات غیر رسمی در فضای مجازی است!

به گزارش می‌متالز، بهای هر اونس در بازار‌های جهانی نسبت به چهار روز گذشته ۱۲ دلار کاهش یافت و با قیمت یک هزار و ۷۸۱ دلار معامله شد. این در حالی است که در بازار ایران به دلیل افزایش تقاضا، طلا و سکه گران شد.

فعالان بازار می‌گویند قیمت طلا و سکه در بازار ایران وارد کانال جدید قیمت شده است که این اتفاق در پنج ماه گذشته بی‌سابقه است.

رئیس اتحادیه طلافروشان کرج درباره علت گرانی طلا گفت: با آن که بازار طلا تعطیل است، اما عده‌ای سفته‌بازان و دلالان در شبکه‌های مجازی طلای آب شده و سکه معامله می‌کنند که همین افزایش داد و ستد‌ها در فضای غیر رسمی طلا را گران کرده است.

مسعود ضرابی توضیح داد: با ادامه این روند و همچنین تداوم رشد قیمت دلار، پیش‌بینی می‌شود طلا و سکه روند صعودی قیمت داشته باشد.

سکه به کانال قیمت جدید وارد شد

امروز طلای ۱۸ عیار با هشت هزار تومان افزایش نسبت به چهار روز گذشته با قیمت یک میلیون و ۱۵۷ هزار تومان فروخته شد. سکه طرح جدید با ۶۵ هزار تومان افزایش وارد کانال ۱۲ میلیون تومان شد و در آخرین معاملات مجازی با قیمت ۱۲ میلیون و ۶۴ هزار تومان داد و ستد شده است.

نیم سکه هم امروز با قیمت پنج میلیون و ۹۵۰ هزار تومان فروخته شد. ربع سکه و سکه گرمی به ترتیب هر یک با قیمت سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان معامله شده است.

همچنین روز چهارشنبه سید مهدی تاج‌داران، رئیس اتحادیه طلا و جواهر بابل گفته بود: علت کاهش جزئی قیمت طلا در پایان هفته گذشته تعطیلات سوگواری بوده که این کاهش قیمت مقطعی و طلا و سکه بعد از تعطیلات دوباره گران می‌شود.

این اظهار نظر در حالی مطرح شد که طلا و سکه در پنج ماه گذشته رکورد تازه‌ای زد.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده