تاریخ: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۴۷
کد خبر: ۲۲۳۳۴۸
‌می‌متالز - قیمت انواع خودرو‌های داخلی در فضای مجازی با وجود تعطیلی‌ها و توقف معاملات، طی چند روز اخیر افزایش داشت و کاهش عرضه خودروسازان هم به گرانی‌ها دامن می‌زند.

به گزارش می‌متالز، بازار خودرو نسبت به تعطیلی‌ها و توقف معاملات، واکنش متفاوتی داشته و طی چند روز اخیر قیمت انواع خودرو‌های داخلی در فضای مجازی افزایش داشته است. به طوری که در این مدت هیچ معامله‌ای به صورت رسمی انجام نشد، اما در بازار‌های غیر رسمی وضعیت قیمت گذاری‌های کاذب خودرو‌ها داغ بود و هر کس برای سود بیشتر رقم‌های مختلفی را اعلام می‌کند.

بر اساس این گزارش، قیمت‌ها ارتباط بسیار مستقیمی با نرخ دلار دارد، اما کمتر معامله‌ای در بازار انجام می‌شود و قیمت‌ها به صورت کاذب روند صعودی دارد.

همچنین عدم تحویل بموقع خودرو‌ها به ثبت‌نام‌کنندگان هم عامل دیگری در افزایش قیمت است. توزیع قطره‌چکانی خودرو توسط شرکت‌های خودروسازی عاملی شده تا بخشی از تقاضای خرید از بازار خارج شود و قیمت‌ها شیب افزایشی را تجربه کنند.

در حال حاضر پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۴۵ میلیون تومان، ساینا ۱۴۷ میلیون، تیبا دو ۱۶۰ میلیون، کوییک دنده‌ای ۱۶۸ میلیون، رانا‌ای ایکس ۲۲۵ میلیون، پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۳۸۵ میلیون، پژو پارس ۲۷۰ میلیون و سمند ال ایکس ۲۳۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

منبع: بورس پرس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده