تاریخ: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۴۵
کد خبر: ۲۲۳۵۲۳
یک استاد اقتصاد اعلام کرد:
‌می‌متالز - مجید شیخی استاد اقتصاد با اشاره به برنامه‌های گزینه پیشنهادی وزارت اقتصاد دولت سیزدهم، گفت: خاندوزی جوانی با انگیزه، باهوش و آشنا به مسائل اقتصاد کشور است و نسبتا به اقتصاد اسلامی مسلط است؛ او برنامه قابل قبولی ارائه کرده و نکات مثبت فراوان دارد.

به گزارش می‌متالز، مجید شیخی استاد اقتصاد با تاکید بر اینکه نیاز به یک اقتصاددان متناسب با شرایط و اقتضائات کشور داریم گفت: خاندوزی جوانی با انگیزه، باهوش و آشنا به مسائل اقتصاد کشور است و نسبتا به اقتصاد اسلامی مسلط است. بایستی در برنامه‌ها مبنا را بر اجرای اقتصاد اسلامی بگذارد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های اقتصادی خاندوزی را خوانده‌ام، تاکید کرد: گزینه ریاست وزارت اقتصاد برنامه قابل قبولی ارائه کرده و نکات مثبت زیادی دارد البته نواقصی هم دیده می‌شود که نباید مغفول بماند. مثل اجرای طرح بانکداری اسلامی و اصلاح نظام بانکی کنونی باید در دستور کار قرار گیرد.

این کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به اصلاح بازار بورس خاطرنشان کرد: برای مردمی کردن اقتصاد باید به ارتقا ساختار تعاون درکشور توجه کرد. همچنین نباید در مدیریت اقتصاد کلان کشور مجوز بانک خصوصی که تولید کننده تورم و خلق پول هستند، داده شود.

شیخی با تاکید بر اینکه وزیر اقتصاد باید هماهنگی اقتصاد کلان دولت را برعهده بگیرد، عنوان کرد: در همین راستا برای حفظ ارزش پول ملی و کاهش تورم و جلوگیری از نوسانات ارزی، نیاز به انعقاد پیمان‌های پولی دو یا چند جانبه داریم و باید این مسائل مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: عمده مشکلات در ۴۲ سال گذشته مربوط به اقتصاددان‌ها و اقتصاد خوانده‌های حامل نظریات غربی است که در کابینه دولت‌ها نفوذ داشتند و هیچ موفقیتی در اقتصاد نداشتیم.

منبع: کالاخبر

عناوین برگزیده