تاریخ: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۲۷
بازدید: ۵۸۴
کد خبر: ۲۲۳۵۹۲
سرویس خبر : خودرو و قطعه سازی

تولید انبوه آریا و اطلس تا پایان امسال

تولید انبوه آریا و اطلس تا پایان امسال
‌می‌متالز - سایپا افزایش ۱۲ درصدی تولید خودرو برای سال جاری را پیش بینی کرده و قرار است ضمن کنار گذاشتن خودرو‌های قدیمی، تولید انبوه خودرو‌های جدید آریا و اطلس آغاز شود.

به گزارش می‌متالز، خودروسازی سایپا با وجود شیوع ویروس کرونا که باعث شده تولیدات صنعتی در سطح جهان کاهش ۱۵ درصدی داشته باشد، به دستاورد‌های خوبی رسیده و با وجود اضافه شدن مشکلات تحریمی به این شرایط سخت، توانسته به بخش قابل توجهی از نیاز‌های مردمی در صنعت خودرو پاسخ دهد.

گروه خودروسازی سایپا در شرایطی وارد سال ۱۴۰۰ شده که نرخ تحقق برنامه تولید در سال گذشته ۱۰۶ درصد بوده و این امر به منزله آن است که مجموعه سایپا به خوبی توانسته برنامه‌های تولید خود را عملیاتی کند. حال برای سال جاری هم رشد ۱۲ درصدی تولید خودرو (۴۷۹ هزار دستگاه) پیش بینی شده است.

رشد تولید در گروه خودروسازی سایپا با تولید انبوه محصولات جدید آریا و اطلس پیگیری می‌شود و این شرکت قصد دارد تا پایان سال جاری سهم تولید خودرو‌های کوئیک و ساینا را افزایش دهد.

براساس گزارش‌های ارائه شده، تنوع محصولات برند سایپا در سال ۹۷ تنها در ۴ محصول خلاصه می‌شد. اما اکنون ۹ محصول در مجموعه سایپا تولید می‌شود، در این میان قرار است در سال ۱۴۰۰، محصولات قدیمی از خط تولید خارج و جای آن محصولات جدید جایگزین شود؛ با این اتفاق باید منتظر تحولات جدید در سایپای نوین بود. طبق برنامه‌ریزی که در بخش خودرو‌های سواری شرکت سایپا صورت گرفته در سال جاری ۵۰ هزار دستگاه خودروی شاهین، ۱۵ هزار دستگاه آریا، ۲۰ هزار دستگاه اطلس، حدود ۱۴۷ هزار دستگاه خودرو از خانواده کوئیک، ۱۰۰ هزار دستگاه از خانواده تیبا و حدود ۷۹‌هزار دستگاه از خانواده ساینا تولید خواهد شد.

منبع: دنیای اقتصاد

عناوین برگزیده