تاریخ: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۹:۴۵
بازدید: ۲۴۲
کد خبر: ۲۲۳۵۹۶
سرویس خبر : صنایع کوچک
رئیس انجمن صنایع لوازم خانگی:

قدرت خرید مردم به زیر ۳۴ درصد رسید

‌می‌متالز - رئیس انجمن صنایع لوازم خانگی گفت: قدرت خرید به زیر ۳۴ درصد رسیده است.

به گزارش می‌متالز، علیرضا دانیالی، رئیس انجمن صنایع لوازم خانگی امروز در جلسه مجمع انجمن صنایع لوازم خانگی ایران اظهار داشت: برای تولید هر کالایی نیاز به هماهنگی و ایجاد ارتباط مؤثر بین سه رکن اصلی یعنی صنعت، دانش و بازار است.

صنعت یعنی سرمایه، ماشین آلات و مواد و دانش فنی تولید است که در این بخش نیاز به استفاده از بخش دانش و دانشگاه در مفهوم کلی آن است. ما کانون دانش، صنعت و بازار لوازم خانگی را با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری تشکیل دادیم که قدم خوبی برای ایجاد هماهنگی و جهت دادن کار‌ها به سمت مدیریت دانش محور و صنعت و بازار محور است.


رئیس هیأت مدیره انجمن صنایع لوازم خانگی ایران افزود: امیدواریم کانون با حمایت دولت و مسوولین صنعت و دانشگاه بتواند به اهداف خود یعنی رشد و توسعه هماهنگ صنعت و با دانش محوری در همه مراحل تولید، فنی و مهندسی و بازاریابی و فروش و در نتیجه تأمین نیاز مردم و صادرات به بازار‌های منطقه و جهانی برسد.

دانیالی ادامه داد: متأسفانه دچار یک رکود ۱۰ ساله هستیم و رشد اقتصادی صفر بوده و قدرت خرید به زیر ۳۴ درصد رسیده است. این زنگ خطری است که دولت باید به آن پاسخ دهد. دولت سیزدهم باید تمام تلاش خود را برای رشد اقتصادی به کار گیرد و به الزامات رشد توجه کند.

وی با اشاره به وضعیت تشکل‌ها در ایران، گفت: متأسفانه بسیاری از دولت‌ها به سوی تشکل سازی موازی حرکت می‌کنند تا از این طریق اقدامات خود را توجیه کنند که این رویه باید اصلاح شود.

منبع: صدای بورس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده