تاریخ: ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۵۲
کد خبر: ۲۲۵۳۱۳
‌می‌متالز - قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد رشد به ۱۸۱۴ دلار و ۷۸ سنت رسید.

به گزارش می‌متالز، در حالی که سرمایه گذاران منتظر انتشار گزارش مهم بازار کار آمریکا هستند تا سرنخ‌هایی در مورد زمان آغاز انقباضی شدن سیاست پولی این کشور به دست بیاورند، قیمت فلز زرد روز چهارشنبه تغییر چندانی را شاهد نبود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد رشد به ۱۸۱۴ دلار و ۷۸ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر نیز با ۰.۰۴ درصد افزایش به ۱۸۱۸ دلار و ۹۰ سنت رسید.

جفری هالی تحلیلگر ارشد موسسه اوآندا در این باره گفت: «ایجاد بیش از یک میلیون شغل در ماه اوت می‌تواند گزینه انقباضی شدن سیاست پولی را مجددا روی میز بگذارد و تاثیر کاهشی بر قیمت طلا خواهد داشت. این در حالی است که در صورت ایجاد حدود ۷۰۰ هزار فرصت شغلی یا کمتر، نگرانی‌ها از انقباضی شدن سیاست پولی کاهش خواهد یافت و این به نفع قیمت طلا خواهد بود.»

تحلیلگران شرکت کننده در نظرسنجی رویترز برآورد کرده اند که بخش غیرکشاورزی اقتصاد آمریکا در ماه گذشته میلادی ۷۵۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده باشد.

به گفته مقام‌های فدرال رزرو ترمیم قدرتمند بازار کار آمریکای یکی از پیش شرط‌های اساسی تغییر خط مشی سیاست‌های کلان پولی خواهد بود.

هفته گذشته جرومی پاول رئیس فدرال رزرو در سخنانی گفت که انقباضی شدن سیاست پولی امسال ممکن است در دستور کار قرار گیرد، اما وی همچنان در مورد تصمیم گیری در مورد افزایش نرخ بهره محتاطانه عمل خواهد کرد. اظهارات وی سبب شد تا قیمت طلا در روز جمعه ۱.۴ درصد افزایش یابد.

در حالی که افزایش نرخ تورم و بی ثباتی نرخ ارز سبب حضور سرمایه گذاران در بازار طلا می‌شود، نرخ بهره پایین نیز هزینه فرصت سرمایه گذاری در این بازار را کاهش می‌دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم