تاریخ: ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۴۲
کد خبر: ۲۲۵۹۷۴
‌می‌متالز - به گفته مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان، سود ۳ هزار و ۴۴۰ میلیارد تومانی سال گذشته، به حساب اعضا منظور شده است.

به گزارش می‌متالز، مهدی نیکدل، گفت: با منظور شدن ۳۴۴۰ میلیارد تومان سود سال مالی ۱۳۹۹ به حساب اعضا، به یکی دیگر از وعده‌های خود عمل کردیم.

وی افزود: از سود ۳۴۴۰میلیارد تومانی، مبلغ ۳۱۱۰ میلیارد تومان به حساب اعضای شاغل منظور شد و ۳۳۰ میلیارد تومان مابقی به حساب فرهنگیان عضو صندوق ذخیره که از مهر ۱۳۹۸ تا اردیبهشت ۱۴۰۰ بازنشسته شده یا تسویه کرده‌اند، طی هفته آتی واریز می‌شود.

نرخ بازده سهم‌الشرکه اعضا چقدر است؟

نیکدل با بیان اینکه نرخ بازده سهم‌الشرکه اعضا در سال مالی ۱۳۹۹ بیش از ۵۴ درصد است، اضافه کرد: سودآوری این صندوق در پنج سال گذشته بیانگر عملکرد مناسب این مجموعه بوده است به‌طوری که سودآوری صندوق از ۲۵۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۵ به ۲۸۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۶ و ۶۲۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۷ رسیده است و از آن پس شاهد سودآوری ۱۱۰۰میلیارد تومانی این مؤسسه در سال ۱۳۹۸ و در نهایت سود ۳۴۴۰میلیارد تومانی در سال ۱۳۹۹ هستیم.

مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان ادامه داد: این روند فزاینده سودآوری با سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده در سال‌های آتی نیز ادامه خواهد داشت.

نیکدل با بیان این که فرهنگیان شاغل می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت صندوق ذخیره فرهنگیان و در قسمت صورت وضعیت اعضا، سود سال مالی ۱۳۹۹ را که به حساب آن‌ها منظور شده است، مشاهده کنند، بیان کرد: فرهنگیانی که از مهر ۱۳۹۸ تا اردیبهشت ۱۴۰۰ بازنشسته شده‌اند، قبلاً سهم‌الشرکه خود را دریافت کرده‌اند.

منبع: تجارت نیوز