تاریخ: ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۰۹:۱۳
کد خبر: ۲۲۶۱۰۶
‌می‌متالز - قیمت خودرو‌های داخلی در بازار روز یکشنبه ۱۴شهریور ۱۴۰۰ با نوسان قیمت همراه بود؛ تعدادی از خودرو‌ها با افزایش قیمت و تعدادی از خودرو‌ها همچون پراید و تیبا ارزان شدند.

به گزارش می‌متالز، در بازار دیروز قیمت خودرو‌های داخلی در با نوسان همراه بود و تعدادی از خودرو‌ها همچون گروه پراید و تیبا با کاهش قیمت همراه بودند و در مقابل خودرو‌های تعدادی از خودرو‌های پژو افزایش قیمت داشتند.

عدم تغییر قیمت سایپایی‌ها در بازار در حالی رقم خورد که امروز برخلاف روز گذشته بازار دلار نوسان رو به بالا داشت و این امر موجب شد تا ایران خودرویی‌ها رشد یک میلیونی را تجربه کنند، اما تغییر شکل روند قیمت دلار در بازار نتوانست بازار سایپایی‌ها را تغییر دهد و پرتیراژ‌های این شرکت بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شدند.

به گفته فعالان بازار خودرو قرعه کشی طرح فروش فوق‌العاده ۴ محصول سایپا در سال ۱۴۰۰ که امروز انجام شد یکی از عواملی است که موجب شد تا بازار سایپایی‌ها با ایران خودرویی‌ها و دلار همراستا نشود. در این مرحله از فروش فوری شرکت سایپا ۴ محصول پرطرفدار خود شامل «کوییک دنده‌ای (رینگ فولادی)»، «کوییک R»، «ساینا S» و «کوییک S» را در برنامه فروش فوری خود قرار داد و براساس برنامه ریزی صورت گرفته از سوی این شرکت خودرو‌های پیش فروش شده ظرف ۹۰ روز به برندگان قرعه کشی تحویل داده خواهد شد.

از سوی دیگر نزدیک شدن به پایان تابستان یکی دیگر از دلایلی است که به گفته فعالان بازار خودرو افت و ثبات در بازار را به آن نسبت می‌دهند. کاهش تقاضا با پایان تعطیلات تابستان یکی از سنت‌های هرساله است، سنتی که در دو ساله اخیر با توجه به شیوع کرونا شکل آن تغییر کرد و تعطیلات نیز نتوانست بر افزایش تقاضا در بازار اثرگذارد.پراید و تیبا ارزان شدند / قیمت خودرو امروز ۱۵شهریور

منبع: تجارت نیوز