تاریخ: ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۵۵
کد خبر: ۲۲۶۲۲۴
‌می‌متالز - امروز دوشنبه در ادامه عرضه‌های صادراتی پی وی سی در بورس کالا، پتروشیمی غدیر ۲۹۷۶ تن پلی وینیل کلراید گرید S ۶۵ خود را روانه تالار کیش کرد که بازهم شاهد رقابت خریداران و ثبت تقاضای بالای آن‌ها در این تالار بودیم؛ به گفته کارگزاران، مشتریان پی وی سی در انتظار عرضه سایر پتروشیمی‌ها در رینگ صادراتی بورس کالا هستند.

به گزارش می‌متالز، عرضه ۲۹۷۶ تن پی وی سی پتروشیمی غدیر که دقایقی قبل روی تابلوی تالار کیش رفت با تقاضای ۶۶۹۶ تنی همراه شد تا در نهایت قیمت معامله با رشد ۱.۷۹ درصدی نسبت به قیمت پایه (۱۸۱۲ دلار) به ۱۸۴۴ دلاردر هر تن برسد.

لازم به ذکر است که پتروشیمی غدیر در عرضه نخست خود در تاریخ دهم شهریور در بورس کالا موفق به فروش ۲۹۷۶ تن پی وی سی خود به قیمت ۱۸۱۲ دلار در هر تن شده بود.

همچنین پتروشیمی آبادان تاکنون توانسته ۱۸۱۵ تن پی وی سی گرید‌های S ۵۷ و S ۶۵ و S ۷۰ را در رینگ صادراتی بورس کالا بفروشد که با معاملات امروز، حجم فروش PVC صادراتی از مسیر بورس کالا به ۷ هزار و ۷۶۷ تن رسیده است.

گفتنی است، با ثبت تقاضای بالای مشتریان در برابر عرضه‌های پی وی سی صادراتی از سوی پتروشیمی‌های آبادان و غدیر، کارگزاران فعال این حوزه بر لزوم حضور سایر شرکت‌های پتروشیمی در رینگ صادراتی به منظور بهبود روند معاملات صادراتی و افزایش عمق بازار تاکید دارند.

منبع: کالاخبر