تاریخ: ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۵۵
کد خبر: ۲۲۶۲۴۷
رئیس هیات مدیره شرکت فولاد جنوب در سمینار «چالش برق در زنجیره فولاد»:
‌می‌متالز - دکتر احمد دنیانور رئیس هیات مدیره شرکت فولاد جنوب در سمینار تخصصی «چالش برق در زنجیره فولاد» گفت: اگر قرار باشد که قطع برق صنایع فولاد به‌صورت مکرر اتفاق بیفتد و برق شرکت‌های زنجیره فولاد به‌صورت مستمر و پایدار تأمین نشود، حتما کارخانجات فولادی نابود خواهند شد و بیش از ۱۵۰ واحد صنعتی فولادی از بین خواهند رفت. به‌صراحت می‌گویم در صورت عدم تأمین پایدار برق شرکت‌های فولادی، حداقل هزاران نفر بیکار خواهند شد و لذا وزارت نیرو و دولت و مجلس باید در تصمیم خود برای تحمیل محدودیت‌های شدید مصرف برق به صنایع فولاد، تجدیدنظر کنند.

به گزارش می‌متالز، دکتر احمد دنیانور رئیس هیات مدیره شرکت فولاد جنوب در سمینار تخصصی «چالش برق در زنجیره فولاد» گفت: اگر قرار باشد که قطع برق صنایع فولاد به‌صورت مکرر اتفاق بیفتد و برق شرکت‌های زنجیره فولاد به‌صورت مستمر و پایدار تأمین نشود، حتما کارخانجات فولادی نابود خواهند شد و بیش از ۱۵۰ واحد صنعتی فولادی از بین خواهند رفت. به‌صراحت می‌گویم در صورت عدم تأمین پایدار برق شرکت‌های فولادی، حداقل هزاران نفر بیکار خواهند شد و لذا وزارت نیرو و دولت و مجلس باید در تصمیم خود برای تحمیل محدودیت‌های شدید مصرف برق به صنایع فولاد، تجدیدنظر کنند.

دنیانور در این سمینار تخصصی اظهار داشت: حالا که معاونین محترم وزیر نیرو و مدیران وزارت نیرو و وزارت صنعت معدن تجارت حضور دارند و مدیرعامل توانیر نیز بصورت آنلاین در نشست حاضر هستند، بعنوان یک صنعتگر قدیمی و به نمایندگی از همکارانم صاحبان کارخانجات فولادی و صنایع بالادستی و پایین‌دستی فولادی به‌صراحت می‌گویم اگر قرار باشد قیمت هزینه مصرفی برق به این شکل که می‌خواهید اجرا کنید و بین پنج تا شش برابر بشود و دیماند حذف و گواهی ظرفیت جایگزین آن گردد و اگر قرار باشد که برق صنایع فولاد به‌صورت مستمر تأمین نشود، قطعاً آسیب جبران‌ناپذیر بزرگی به صنعت فولاد و مشاغل آن وراد می‌شود.

رئیس هیات مدیره شرکت فولاد جنوب گفت: کار آفرینان عمر خود را نگذاشته‌اند و هزاران میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نکرده اند که امروز سرنوشت شان بازیچه تصمیمات جزیره ای، غیر کارشناسی و پشت در‌های بسته بشود.

وی ادامه داد: تصمیم قطع برق شرکت‌های فولادی و سیمانی، یک شبیخون به صنعت فولاد و سیمان است. با این روش می‌خواهید سالیانه یک میلیون مسکن بسازید؟!

منبع: چیلان

عناوین برگزیده