تاریخ: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۰۷
کد خبر: ۲۲۶۶۶۹
‌می‌متالز - برآورد نرخ خرید نفت خام برای سال ۱۴۰۰ گفت: طبق پیش‌بینی‌های بودجه ۱۴۰۰، میانگین نرخ نفت خام برای سال جاری ۵۵ دلار می‌باشد. نرخ تسعیر ارز نیز برای نیمه دوم سال ۲۰۰,۰۰۰ ریال برآورد شده است.

به گزارش می‌متالز، غلام‌رضا باقری با بیان نرخ پیش‌بینی‌شده دلار برای سال جاری تصریح کرد: براساس برنامه تولید، متوسط میانگین تسویه ۱۰۸ هزار بشکه در روز نفت خام مدنظر پیش‌بینی قرار می‌گیرد.

وی در بیان علت عدم پرداخت سود سهام تاکنون گفت: سود سهام سنواتی سهامداران و سود سهام به سال جاری برای سهامدارانی که در سامانه سجام ثبت‌نام نکردند از ۱۵ مهر ماه طبق برنامه زمان‌بندی پرداخت سود از طریق مراجعه به بانک تجارت در سراسر کشور قابل پرداخت می‌شود.

مدیرعامل شرکت پالایشگاه نفت تبریز افزود: سود سهام سال جاری نیز برای سهامدارانی که در سامانه سجام ثبت‌نام نموده‌اند از طریق شرکت سپرده‌گذاری وجوه به حساب‌های مربوطه در حال واریز و تسویه می‌باشد.

بنا به گفته وی برآورد نرخ خرید نفت خام برای نیمه دوم سال جاری طبق پیش‌بینی بودجه سال ۱۴۰۰ میانگین نرخ نفت خام برای کل سال ۵۵ دلار می‌باشد.

باقری با اشاره به بهای تمام‌ شده محصولات پالایشگاهی در سال ۱۴۰۰ تصریح کرد: بهای تمام شده در سال جاری به این‌گونه است که در بین فرآورده‌های اصلی نفت، گاز، بنزین و سوخت هوایی با هزینه تمام‌شده ۶۹ میلیون در مترمکعب تولید شد درحالی‌که دو محصول دیگر این بخش، نفت کوره و گاز مایع، زیر محدوده ۶۰ میلیون ریال بر مترمکعب تولید شد.

وی در خصوص هزینه تمام‌شده فرآورده‌های ویژه اظهار داشت: آیزوریسایکل و روغن‌پایه از نرخ‌های بالای ۷۰ میلیون ریال در هر مترمکعب برخوردار است درحالی‌که محصولاتی همچون وکیوم باتوم و گوگرد گرانول کمتر از ۴۳ میلیون ریال هزینه به همراه داشتند.

مدیرعامل شرکت پالایشگاه نفت تبریز برآورد نرخ خرید نفت خام برای سال ۱۴۰۰ گفت: طبق پیش‌بینی‌های بودجه ۱۴۰۰، میانگین نرخ نفت خام برای سال جاری ۵۵ دلار می‌باشد. نرخ تسعیر ارز نیز برای نیمه دوم سال ۲۰۰،۰۰۰ ریال برآورد شده است.

باقری در خصوص منابع تأمین مالی شرکت برای طرح‌های پیش‌بینی‌شده توضیح داد: شرکت امداد از محل تسهیلات بانکی و بازار سرمایه از قبیل انتشار اوراق قرضه را برای طرح‌های خود پیش‌بینی کرده است. علاوه بر این منابع داخلی شرکت و سود شرکت به همراه تأمین از محل افزایش سرمایه استفاده می‌گردد.

مدیرعامل شرکت پالایشگاه نفت تبریز در پایان اظهار داشت: پیش‌بینی سود سال جاری ۳۰۰۴ ریال بازار عرضه می‌باشد و درآمد عملیاتی و درآمد غیرعملیاتی از سال جاری بالغ‌بر ۹۹۲، ۰۳۷ میلیون ریال برآورد خواهد شد.

منبع: بورس امروز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده