تاریخ: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۵۰
کد خبر: ۲۲۶۷۲۹
‌می‌متالز - چند روز گذشته سازمان بورس و اوراق بهادار در ابلاغیه‌ای شرکت‌های بورسی را موظف کرد تا در قالب افشای اطلاعات فهرست زمین وساختمان‌ها خود را منتشر کنند. کدام شرکت بورسی امروز فهرست زمین و ساختمان خود را منتشر کرده است؟

به گزارش می‌متالز، چند روز گذشته سازمان بورس و اوراق بهادار در ابلاغیه‌ای شرکت‌های بورسی را موظف کرد تا در قالب افشای اطلاعات فهرست زمین وساختمان‌ها خود را منتشر کنند. همچنین شرکت‌ها می‌توانند در گزارش هیات مدیره که در مجمع عمومی عادی سالیانه یا فوق‌العاده شرکت خود فهرست زمین و مسکن خود را به اطلاع مجمع برسانند.

این ابلاغیه سازمان بورس گامی مهم در جهت افزایش شفافیت شرکت‌های بورسی است. روز گذشته هم چندین شرکت در قالب افشای اطلاعات این فهرست را منتشر کردند. چراغ این افشا را «وبهمن» را روشن کرد و حالا امروز «خدیزل» جزئیات فهرست زمین و مسکن‌های این شرکت را منتشر کرده است.

پیش از این هم مزایده زمین‌ها و ساختمان‌های تحت مالکیت شرکت‌ها به خصوص بانک‌ها در بازار سرمایه چالش ایجاد کرده بود. در ماه گذشته هم میزان مبلغی که شرکت بهساز کاشانه یکی از املاک خود را به مزایده گذاشته بود برای سهامداران این شرکت باعث ایجاد نارضایتی کرده بود.

با تصویب این ابلاغیه که در جهت افزایش شفافیت در بازار سهام کشور بوده، می‌توان امیدوار بود که گردش اطلاعات و آگاهی‌ رسانی در بازار سرمایه کشور بیشتر شود.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده