تاریخ: ۱۹ شهريور ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۹:۱۴
کد خبر: ۲۲۷۰۳۴
‌می‌متالز - یکی از مشکلاتی که توسط بسیاری از متقاضیان مطرح شده بود عدم ابلاغ بانک مرکزی به بانک‌ها برای اعطای وام ودیعه مسکن است به طوری که طبق گفته بسیاری از آن‌ها با مراجعه به بانک‌ها برای دریافت وام با پاسخ‌های مختلفی روبه‌رو می‌شوند.

به گزارش می‌متالز، با وجود تصویب وام ودیعه مسکن برای مستاجران نیمه دوم سال، مشکلات مختلفی سرراه گیرندگان این وام قرار گرفته و به راحتی به آن‌ها پرداخت نمی‌شود.

با تمدید اعطای وام ودیعه مسکن به مستاجران در ایام کرونا، وزارت راه وشهرسازی مجدد دست به کار شد و روند اعطای وام را تا پایان آذر تمدید کرد. در این بین مشکلات مختلفی برای متقاضیان آن بوجود آمده است.

یکی از مشکلاتی که توسط بسیاری از متقاضیان مطرح شده بود عدم ابلاغ بانک مرکزی به بانک‌ها برای اعطای وام ودیعه مسکن است به طوری که طبق گفته بسیاری از آن‌ها با مراجعه به بانک‌ها برای دریافت وام با پاسخ‌های مختلفی روبه‌رو می‌شوند.

سقف اعتبارات چقدر است؟

محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که بانک‌ها تا چه سقفی اعتبار لازم برای اعطای وام ودیعه مسکن را دارند می‌گوید: سقف اعتبار برای تسهیلات در نظر گرفته ۱۰هزار میلیارد تومان است و تا زمان اتمام این اعتبارات و متقاضیان می‌توانند در این سامانه ثبت‌نام کنند.

او با بیان اینکه با مساعدت بانک مرکزی و تلاش همکاران ما در وزارت راه و شهرسازی ما سعی کرده‌ایم با کمترین ضمانت تسهیلات در اختیار مستاجر قرار دهیم، گفت: ۱۲ هزار و ۸۰۰ شعبه بانک برای پرداخت تسهیلات در نظر گرفته‌ایم و ما دوباره تاکید می‌کنیم در صورتی‌که ثبت‌نام‌کرده و پیامک دریافت نکرده‌اند حتما دوباره به سامانه مراجعه کنند و اطلاعات خود را بارگذاری کنند.

هرچند معاون وزارت راه از مساعدت بانک‌ها سخن می‌گوید، اما بانک‌های زیادی در شعبات مختلف از عدم ابلاغ بخشنامه وام ودیعه مسکن خبر می‌دهند و تا کنون بانک مرکزی پاسخی در این باره ارائه نکرده است!

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی جماران (جی پلاس)

مطالب مرتبط