تاریخ: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۳۶
کد خبر: ۲۳۱۱۳۴
‌می‌متالز - بیش از یک میلیون تن انواع کالا به ارزش ۱۰۸ هزار میلیارد ریال در هفته گذشته در بازار فیزیکی بورس کالای ایران معامله شد.

به گزارش می‌متالز، در هفته‌ای که گذشت یک میلیون و ۶۰۶ هزار تن انواع کالا به ارزش ۱۰۸ هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که سیمان، فولاد و آهن اسفنجی در تالار صنعتی و معدنی و وکیوم باتوم، قیر و مواد پلیمری، کالا‌های پرطرفدار بورس کالا در هفته گذشته بودند.

بر این اساس طی هفته اخیر در تالار محصولات صنعتی و معدنی یک میلیون و ۲۲۲ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۵۱ هزار و ۴۶۴ میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار ۹۳۸ هزار و ۸۶۰ تن سیمان، ۲۶۳ هزار و ۴۵۲ تن فولاد، ۲۰ هزار تن آهن اسفنجی، ۳ هزار و ۶۹۰ تن آلومینیوم، یک هزار و ۲۲۰ تن مس، ۳۱۰ تن روی، ۳۰۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۵ تن کنسانتره فلزات گرانبها و ۲۰ کیلوگرم شمش طلا معامله شد.

شایان ذکر است در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی ۳۷۶ هزار و ۲۲۷ تن انواع کالا به ارزش ۵۳ هزار و ۶۹۳ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار ۱۰۳ هزار تن وکیوم باتوم، ۱۰۱ هزار و ۵۱۳ تن قیر، ۸۶ هزار و ۸۳۰ تن مواد پلیمری، ۳۴ هزار و ۵۰۰ تن لوب کات، ۳۴ هزار و ۴۶۴ تن مواد شیمیایی، ۲۰ هزار و ۸۸۰ تن گوگرد، ۳ هزار و ۶۰ تن روغن پایه، ۳ هزار تن سلاپس واکس و ۱۰۵ تن عایق رطوبتی معامله شد.

تالار محصولات کشاورزی نیز شاهد معامله ۵۰۰ کیلوگرم زعفران رشته‌ای بود. همچنین ۷ هزار و ۷۶۴ تن کالا هم در بازار فرعی بورس کالای ایران به فروش رسید.

منبع: خبرگزاری تسنیم