تاریخ: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۰:۱۰
کد خبر: ۲۳۱۴۲۳
دلیل روند نزولی و کاهش صادرات ایرالکو کجاست؛
‌می‌متالز - درآمد‌های آلومینیوم ایران متشکل از ۲ بازار داخلی و صادراتی بوده که بیشترین درآمد کسب‌شده از فروش محصولات در بازار داخلی بوده است.

به گزارش می‌متالز، شرکت آلومینیوم ایران در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به شهریورماه سال جاری مجموع درآمد‌های شناسایی‌شده طی دوره را مبلغی برابر با ۸،۴۵۸ میلیارد ریال شناسایی کرده و از ابتدای سال مالی تا انتهای شهریورماه نیز درآمد‌های این شرکت فلزی برابر با ۴۷،۹۵۳ میلیارد ریال اعلام‌کرده است.

درآمد‌های آلومینیوم ایران متشکل از ۲ بازار داخلی و صادراتی بوده که بیشترین درآمد کسب‌شده از بازار داخلی با ۷،۲۹۰ میلیارد ریال بوده است.

درآمد‌های شناسایی‌شده "فایرا" تا شهریورماه ۱۴۰۰

بر پایه این گزارش، درآمدی که در شهریورماه از آلومینیوم ایران بر جای گذاشته شده نسبت به ماه گذشته با ۲۰ درصد رشد همراه بوده و ایرالکو توانسته به روند نزولی خود در ۳ ماهه گذشته پایان دهد.

از سوی دیگر، "فایرا" در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۴۸ درصد افزایش درآمد را در دفاتر فروش خود ثبت کرد و درآمد‌های این شرکت فلزی از ابتدای سال مالی تا پایان شهریورماه سال جاری نسبت به سال گذشته، ۶۲ درصد رشد را شاهد بوده، عمده‌ترین درآمد‌های شناسایی‌شده طی این دوره ۶ ماهه از فروش محصولات در اختیار بازار داخلی (۵۸ درصد) با ۲۸،۱۰۵ میلیارد ریال بوده و ۱۹،۸۴۸ میلیارد ریال نیز سهم بازار صادراتی (۴۸ درصد) از فروش محصولات بوده است.


نکته جالب این نمودار آنجاست که چرا روند درآمدی فایرا در بخش صادراتی مسیر نزولی را در پیش گرفته و جای خود را فروش داخلی داده، آیا مشکلی پیش‌روی صادرات قرار گرفته است!

منبع: بورس نیوز