تاریخ: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۴۰
کد خبر: ۲۳۱۷۰۲
مدیر مجتمع مس سونگون خبر داد
‌می‌متالز - مجتمع مس سونگون موفق به ثبت رکوردی جدید و تاریخی در تولید ماهیانه کنسانتره مس، مس محتوی و تناژ خوراک ارسالی از معدن به کارخانه و بازیابی شد.

به گزارش می‌متالز به نقل از مس پرس، علی بیات ماکو مدیر مجتمع مس سونگون با اعلام این خبر و با بیان اینکه این میزان تولید در تاریخ فعالیت مجتمع سابقه نداشته، گفت: کارخانه تغلیظ مس سونگون در شهریورماه سال جاری موفق شد به رکورد ۱.۴۱۷.۰۴۹ تن خوراک ورودی (۱۳ درصد بالاتر از برنامه)، ۳۲۹۰۰ تن کنسانتره مس (۱۶ درصد بالاتر از برنامه)، ۷۹۴۲ تن مس محتوی (۱۹ درصد بالاتر از برنامه) دست یابد.

وی افزود: مقدار بازیابی کلی و سولفوری کارخانجات نیز در شهریورماه به ترتیب ۹۰.۷ و ۹۳.۴ درصد بوده که به ترتیب ۶ و ۵ درصد از برنامه بالاتر بوده و از ابتدای راه‌اندازی کارخانجات تغلیظ سونگون رکوردی تاریخی محسوب می‌شود.

به گفته بیات ماکو، دسترسی کارخانجات در شهریورماه بالای ۹۸ درصد بوده که نسبت به طراحی کارخانه‌ها ۵ درصد بالاتر بوده است.

مدیر مجتمع مس سونگون ادامه داد: بررسی آخرین رکورد‌های ثبت شده نشان می‌دهد که همت و تلاش شبانه‌روزی کارکنان زحمتکش واحد‌های تولیدی مجتمع سونگون در شهریورماه سال جاری باعث شد تا تمامی رکورد‌های تولید کارخانجات تغلیظ مس در سال‌های گذشته پشت سر گذاشته شود.

بیات ماکو افزود: همچنین در شش ماه نخست سال جاری علیرغم مشکلات ناشی از کرونا، تأمین قطعات یدکی، خاموشی سنگ شکن و یکی از آسیا‌ها در ساعات اوج بار در راستای همکاری با اداره برق و از همه مهم‌تر چالش قطع برق در تیر و مردادماه که باعث افت ۱۰ درصدی تولید شده بود، با تغییر طرح‌های استخراجی واحد‌های تولیدی ضمن جبران ۱۰ درصد عقب‌ماندگی، ۱۶۳۶۸۲ تن کنسانتره مس با ۸۵۸، ۳۹ تن مس محتوی تولید شده که بیش از ۴ درصد بالاتر از برنامه پیش‌بینی شده است.

منبع: مس پرس