تاریخ: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۲۸
کد خبر: ۲۳۱۷۹۲
‌می‌متالز - امروز سهامداران شرکت‌های ایرکا پارت صنعت، ملی سرب و روی ایران و سایر اشخاص بورس انرژی در بورس و معامله‌گران شرکت‌های شیر پاستوریزه پگاه گیلان، صنعتی دوده فام و صنایع شیمیایی کیمیاگران در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش می‌متالز، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با افت ۲۱ هزار و ۲۳۶ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۹۷ هزار و ۴۴۶ واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۵ میلیارد و ۶۶۱ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۴ هزار و ۲۷۲ میلیارد تومان در بیش از ۵۲۰ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های ایرکا پارت صنعت، ملی سرب و روی ایران و سایر اشخاص بورس انرژی بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری خوارزمی، رادیاتور ایران و معدنی دماوند بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازار‌های فرابورس ایران با معامله ۲ میلیارد و ۵۵۷ میلیون ورقه به‌ارزش ۶ هزار و ۳۷۷ میلیارد تومان در ۳۰۳ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۴۱۶ واحد افت کرد و در ارتفاع ۲۰ هزار و ۶۷ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های شیر پاستوریزه پگاه گیلان، صنعتی دوده فام و صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های سیمان لار سبزوار، کشت و صنعت دشت خرمدره و سرمایه‌گذاری مسکن الوند بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم