تاریخ: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۳۵
کد خبر: ۲۳۶۹۸۱
بازار صادراتی این سیمان‌ساز تقویت شد؛
‌می‌متالز - بیشترین درآمدی که سیمان دورود در آبان توانسته از خود باقی بگذارد مربوط به «کلینکر تیپ ۵» بود.

به گزارش می‌متالز، شرکت سیمان دورود در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به آبان ماه سال جاری مجموع درآمد‌هایی را که طی این ماه توانسته به ثبت برساند را برابر با ۳۸۵ میلیارد ریال اعلام کرد.

گزارش‌های این شرکت حاکی از آن بوده که در مدت زمانی ابتدای سال مالی تا پایان آبان ماه نیز "سدور" موفق به کسب درآمد ۲،۳۸۹ میلیارد ریالی شده است.

درآمد‌های این شرکت سیمانی از ۲ بخش فروش محصولات در بازار‌های داخلی و صادراتی تشکیل‌شده که بیشترین مقدار درآمدی که به‌دست‌آمده در بازار صادراتی با ۱۹۹میلیارد ریال بوده که ۵۲درصد از درآمد شناسایی‌شده طی دوره آبان‌ماه به آن تعلق داشت، همچنین سرمایه ثبت‌شده سیمان دورود برابر با ۶۴۲ میلیارد ریال بوده است.

«کلینکر تیپ ۵» و «سیمان تیپ ۲»، قدرتمند‌های

درآمد‌های ثبت‌شده سیمان دورود تا آبان ماه ۱۴۰۰

«کلینکر تیپ ۵» و «سیمان تیپ ۲»، قدرتمند‌های

بر پایه این گزارش، شرکت سیمان دورود میزان درآمد در آبان‌ماه را نسبت به ماه گذشته، ۳۳درصد صعودی اعلام کرد و این درآمد‌ها در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته نیز افزایش ۱۵۸درصد را به نمایش گذاشت.

با نگاهی به سبد کالایی سیمان دورود در آبان‌ماه می‌توان دریافت که بیشترین درآمد‌ها به «کلینکر تیپ ۵» با ۱۸۴ میلیارد ریال اختصاص پیدا کرد که نرخ فروشی برابر با ۶۸۰ هزار تومان در ازای هر تن داشته است؛ پس‌ازآن، «سیمان تیپ ۲ کیسه» به‌عنوان دومین کالای با ارزش در سبد این سیمان‌ساز جای گرفته است که نرخ فروش این محصول نیز بالغ بر ۵۱۳ هزار تومان به ازای هر تن گزارش‌شده که این کالا نسبت به مهرماه با ۶درصد افزایش نرخ نیز همراه شده داشت.

فروش محصولات سدور در آبان‌ماه

بر اساس این گزارش، شرکت سیمان دورود موفق به فروش ۷۰ هزار تن از محصولات خود در بازار‌های داخلی و صادراتی طی این ماه شده که بیشترین میزان فروش را در بازار داخلی با ۴۰،۵۴۱ تن درج شده است؛ این شرکت از ابتدای سال مالی تاکنون موفق به فروش ۵۰۹،۷۰۴ تن از محصولات خود شده و فروش محصولات سدور نسبت به ماه گذشته نیز ۱۱ درصد افزایش را به همراه داشته و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۳۳ درصد رشد پیداکرده است.

منبع: بورس نیوز

عناوین برگزیده