تاریخ: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۳۳
کد خبر: ۲۳۷۰۵۹
‌می‌متالز - در تاریخ ۱۷ نوامبر دقیقاً همان روزی که دو تامین کننده انرژی دیگر در انگلیس ورشکسته شدند، تعداد جستجوی عبارت "کمک برای قبض انرژی" در این کشور بیش از سه هزار درصد افزایش یافت.

به گزارش می‌متالز، در تاریخ ۱۷ نوامبر دقیقاً همان روزی که دو تامین کننده بزرگ انرژی دیگر در انگلیس ورشکسته شدند، جستجوی عبارت "کمک برای قبض انرژی" بیش از سه هزار درصد در بریتانیا جهش داشت.

شرکت‌های نئون انرژی Neon Energy و سوشال انرژی Social Energy Supply هر دو اوایل هفته جاری میلادی معاملات خود را متوقف کردند و در پی آن ۳۵۰۰۰ مشترک دیگر در بریتانیا نیازمند کمک فوری از سوی تنظیم کننده بازار انرژی این کشور یعنی آفجم Ofgem شدند.

تجزیه و تحلیل اخیر داده‌های گوگل توسط متخصصان موسسه انرژی بویلر سنترال Boiler Central نشان می‌دهد که تعداد افرادی که به دنبال کمک برای قبض انرژی خود هستند، افزایش شدیدی داشته است.

این موضوع شامل افزایش چشمگیر ۲۱۲ درصدی جستجوی عبارت‌های جایگزین کردن سیستم گرمایش با یک سیستم ارزان‌تر مانند «بخاری قابل حمل» در تاریخ ۱۷ نوامبر بود.

از آغاز ماه سپتامبر، ۲۱ شرکت انرژی به دلیل افزایش هزینه‌های عمده فروشی، تجارت خود را متوقف کرده اند، در حالی که نیمی از شرکت‌های عرضه هم برق و هم گاز در ۱۲ ماه گذشته از بازار خارج شده اند.

بر اساس گزارش اداره ملی آمار انگلیس ONS، قبوض گاز خانگی ۲۸.۱ درصد و قبوض برق ۱۸.۸ درصد در سال منتهی به اکتبر افزایش یافته است.

تصمیم اخیر آلمان درباره توقف تصویب مجوز خط لوله گاز از روسیه همچنین باعث افزایش ۱۷ درصدی قیمت گاز عمده فروشی در بریتانیا و اتحادیه اروپا شده است.

در عین حال، آفجم قرار است سقف قیمت انرژی را از ۱۲۷۷ پوند میانگین مصرف فعلی خود در سال آینده بررسی کرده و احتمالاً افزایش دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده