تاریخ: ۰۳ آذر ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۲۰
کد خبر: ۲۳۷۲۲۵
می متالز - کاهش قیمت فلز آلومینیوم در بورس فلزات لندن که از اواخر سپتامبر آغاز شد، در تاریخ 19 نوامبر همراه با انفجار در واحد ذوبی در استان ینان چین متوقف شد.

به گزارش می‌متالز، روز ۱۹ ماه نوامبر انفجار در واحد ذوبی در استان ینان چین و توقف تولید در این واحد، قیمت آلومینیوم را تحت تاثیر قرار داد.

یک واحد ذوب آلومینیوم اولیه در ینان با ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تن آلومینیوم اولیه، پس از وقوع انفجار، تولید خود را متوقف کرد.

همزمان با این رخداد، قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن اندکی (حدود ۳.۱ درصد) افزایش یافت و افزایش ۳.۷ درصدی قیمت آلومینیوم در بورس شانگ‌های مشاهده شد.

معضل انرژی حاکم بر چین، صنعت آلومینیوم این کشور را به‌شدت تحت تاثیر قرار داده است چراکه آلومینیوم صنعتی انرژی‌بر محسوب می‌شود.

مرکز آمار و آنالیز وود مکنزی اظهار داشت: محدودیت‌های انرژی در چین موجب شده که در سال ۲۰۲۱ تا ماه دسامبر، شاهد ۷ درصد کاهش ظرفیت تولید آلومینیوم در چین باشیم.

بر اساس گزارشات یک کارشناس بازار آلومینیوم، خبر انفجار در واحد ذوب چین موجب افزایش موقت قیمت آلومینیوم شد، اما باید دید که آیا این انفجار موجب اختلال بلند مدت در تولید خواهد شد یا خیر. اختلال طولانی در تولید آن هم پیش از سال نوی میلادی، افزایش قیمت این فلز را به‌همراه خواهد داشت.

بهبود اندک معضل انرژی در چین طی روز‌های پایانی ماه نوامبر، روزنه امیدی برای افزایش موجودی آلومینیوم در این کشور به وجود آورده است.

منبع: فلزات آنلاین

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده