تاریخ: ۰۳ آذر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۴۵
کد خبر: ۲۳۷۲۸۷
‌می‌متالز - دادستان‌کل کشور از پارکینگ خودرو‌های توقیفی مرتبط با پرونده‌های مواد مخدر بازدید و بر تعیین تکلیف ۸۰درصدی خودرو ها‌ی توقیفی تا پایان سال تأکید کرد.

به گزارش می‌متالز، پیرو دستور رئیس قوه قضائیه به دادستان‌کل کشور، مبنی بر تسریع تعیین تکلیف وسائل نقلیه توقیف و یا ضبط شده در خصوص پرونده‌های مواد مخدر، حجت‌الاسلام منتظری، دادستان‌کل کشور صبح امروز (سوم آذر) از پارکینگ خودرو‌های توقیفی مرتبط با پرونده‌های مواد مخدر در منطقه شهریار بازدید کرد.

دادستان‌کل کشور در این بازدید در جریان آمار خودرو‌های توقیفی، تعداد و سال توقیف، نحوه مزایده و فروش و نحوه نگهداری قرار گرفت.

منتظری همچنین بر تسریع در رسیدگی و تعیین تکلیف خودروها، لزوم کار جهادی و تعیین تکلیف ۸۰ درصدی خودرو‌ها‌ی توقیفی تا پایان سال جاری تأکید کرد.

وی با بیان اینکه "حدود ۱۴ هزار و ۷۰۰ خودرو در پارکینگ‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر در حال حاضر توقیف هستند"، تصریح کرد: آنچه مربوط به دستگاه قضائی است باید انجام شود و اگر نیاز به بخشنامه یا دستور است انجام خواهیم داد.

دادستان‌کل کشور افزود: ساماندهی وضعیت کنونی به همکاری و تعامل دستگاه‌های مربوطه و کار جهادی و تلاش مضاعف نیاز دارد.

این مسوول عالی قضائی تأکید کرد که دستگاه قضائی آماده همکاری و انجام اقدامات لازم برای تعیین تکلیف این خودرو‌هاست؛ بنابراین گزارش؛ حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه بیست و نهم آبان ماه طی دستوری به دادستان‌کل کشور تأکید کرد؛ نسبت به تعیین تکلیف وسائل نقلیه توقیف و یا ضبط شده در خصوص پرونده‌های مواد مخدر، تسریع صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده