تاریخ: ۰۵ آذر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۲۷
کد خبر: ۲۳۷۳۲۴
‌می‌متالز - موسسه World Steel Dynamics (WSD) در روز یکشنبه ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان) اعلام کرد که بنیانگذار این موسسه، Peter F. Marcus درگذشت.

به گزارش می‌متالز به نقل از کیوان جعفری طهرانی و به نقل از وبسایت یورومتال، موسسه World Steel Dynamics (WSD) در روز یکشنبه ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان) اعلام کرد که بنیانگذار این موسسه، Peter F. Marcus درگذشت.

مارکوس به دلیل علاقه، شخصیت و دانش دقیق خود از صنعت فولاد و مسیری که آن را هدایت می‌کرد، به عنوان اسطوره Legend و یا شوالیه Knight شناخته می‌شد.

موسسه World Steel Dynamics در بیانیه‌ای گفت: پیشرفت صنعت فولاد جهان نتیجه علاقه، الهام و تلاش بی‌پایان پیتر بود.

بیشتر بدانید: «پیتر مارکوس» در سن ۸۳ سالگی درگذشت

مارکوس در سال ۱۹۶۰ از دانشگاه Cornell فارغ‌التحصیل شد و در سال ۱۹۶۵ مدرک M.B.A را از دانشگاه نیویورک دریافت کرد. او کار خود را در وال استریت در سال ۱۹۶۱ با L.F. Rothschild & Co آغاز کرد.

پس از ۲۸ سال در PaineWebber، مارکوس World Steel Dynamics، شرکت جداگانه خود را در سال ۱۹۹۹ تاسیس کرد.

به گفته WSD، مارکوس معتقد بود صنعت فولاد "بنیان اصلی و اساسی برای شکوفایی اقتصادی و محرک" چرخه صعودی بی‌عیب و نقص است که پیشرفت آن در نهایت به نفع همه خواهد بود. گفتار و اعمال او تجسم این باور بود.

پیتر در اواخر قرن بیستم بسیار تأثیرگذار بود، جایی که عمیقاً در فرآیند‌های بازسازی صنعت فولاد در آمریکای شمالی و اروپا مشارکت و همکاری داشت.

پیتر مارکوس تحلیلگر اول صنعت فولاد جهان به علت سکته قلبی در منزل خود در نیویورک در سن ۸۳ سالگی درگذشت.

«علیرضا جعفری نژاد» خبرنگار پایگاه خبری «می متالز» بار‌ها در کنفرانس‌های مختلف بین‌المللی از جمله آخرین بار در تاریخ سوم اکتبر ۲۰۱۷ برابر با ۱۱ مهرماه ۱۳۹۶ از سخنرانی «پیتر مارکوس» از محل پلنت شرکت دانیلی در «چهارمین گردهمایی innovaction دانیلی» در بوتریو ایتالیا سخنرانی وی را گزارش کرد.

فیلم سخنرانی «پیتر مارکوس» در محل کارخانه شرکت دانیلی در «چهارمين گردهمايی innovaction دانیلی» در شهر Udine بوتريو ايتاليا را در ذیل مشاهده نمایید.

تعداد بازدید : 4
مطالب مرتبط
عناوین برگزیده