تاریخ: ۰۵ آذر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۰۴
کد خبر: ۲۳۷۳۳۵
ریزش عرضه‌های محصولات پرفروش آلومینیوم ایران؛
‌می‌متالز - ایرالکو با ۲ هزار و ۶۵۰ تن از کالا‌ها به رینگ معاملات آمد و درآمدی بالغ بر ۱۸۱ میلیارد و ۲۴۵ میلیون تومان را هم بدست آورد.

به گزارش می‌متالز، شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) در هفته منتهی به ۵ آذر‌ماه با یک وقفه درآمدی و شکست روند صعودی خود روبه رشد چراکه کاهش ۸،۸ میلیارد تومانی درآمدی در این هفته کمی غیرقابل پیش‌بینی بود.

ایرالکو با ۲ هزار و ۶۵۰ تن از کالا‌ها به رینگ معاملات آمد و درآمدی بالغ بر ۱۸۱ میلیارد و ۲۴۵ میلیون تومان را هم بدست آورد.

در ابتدا باید اشاره داشت که شمش ۹۹.۸ این شرکت با حجم عرضه ۳۵۰ تنی به رینگ معاملات آمد که نسبت به هفته گذشته کاهش ۲ هزارتنی عرضه را شاهد هستیم و دلیل این حجم از افت عرضه‌ها مشخص نیست حجم تقاضا‌ها کماکان دوبرابر عرضه این کالا به ثبت رسیده است.

«شمش ۹۹.۷» ایرالکو کاستی‌ها را جبران کرد
درآمدزایی آلومینیوم ایران از این کالا بالغ بر ۲۳ میلیارد و ۹۰۵ میلیون تومان در دفاتر فروش این شرکت به ثبت رسید.

از سوی دیگر، بیلت دیگر کالای موجود در سبد این شرکت بود که آن‌هم ۲۰۰ تن از هفته گذشته عرضه کمتری را به بورس‌کالا داشته و مشتریان از این کالا نیز بیش از ۲ برابر عرضه‌ها استقبال کرده بودند اما؛ در پایان همان ۳۰۰ تن به معاملات منجر شد.

درآمدزایی ایرالکو از این بخش نیز به مبلغ ۲۱ میلیارد و ۵۳۹ میلیون تومان رسید.

در نهایت باید به «شمش ۹۹.۷» نیز اشاره داشت که در این هفته تمام کاستی‌ها را بر دوش کشید و با حجم عرضه ۲ هزارتنی و استقبال مشتریان مواجه شد؛ درآمدزایی این شرکت از این بخش به ۱۳۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بالغ شد.

منبع: بورس نیوز

عناوین برگزیده