تاریخ: ۰۵ آذر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۵۴
کد خبر: ۲۳۷۳۴۵
معاون دادستان کل‌کشور:
‌می‌متالز - معاون دادستان کل کشور گفت: مردم وقتی فعالیت اقتصادی انجام می‌دهند باید فهم و درک اقتصادی داشته باشند این قاعده کلی است و در موضوع بورس نیز حاکمیت نباید هزینه بی تجربگی مردم را بدهد.

به گزارش می‌متالز، رضا خشنودی در حاشیه نشست تخصصی اخلاق اجتماعی در مدیریت شهری در مشهد افزود: اسناد بهادار در بورس قابلیت خرید و فروش دارد و مردم مختارند در خرید خود، این که بر اساس تحلیل‌های غلط این اقدام اقتصادی منجر به ضرر شده است را که حاکمیت نباید پاسخگو باشد.

وی اضافه کرد: پرونده پدیده با بورس متفاوت است در پرونده شرکت پدیده رفتار مجرمانه مشخصی صورت گرفته بود و عده‌ای به سبب این رفتار مجرمانه متضرر شده بودند.

معاون دادستان کل کشور گفت: در بحث بورس نیز اگر یک رفتار مجرمانه‌ای ثابت شود و شرایط اثبات یک عنوان اتهامی وجود داشته باشد و عمل، مجرمانه محسوب شود افراد زیان‌دیده می‌توانند درخواست مطالبه ضرر و زیان بدهند.

خشنودی افزود: منتهی افکار عمومی بدانند بنا نیست حاکمیت، صندوق ذخیره ارزی داشته باشد و مردم هرجا به سبب انجام فعالیت‌های اقتصادی ارادی متضرر شدند پول پرداخت شود، این توقع، مبنای عقلی، منطقی و اقتصادی ندارد.

وی ادامه داد: دلیل ندارد یک درصد از جمعیت ایران در بورس متضرر شوند و زیان آن‌ها از سهم ۹۹ درصد مردم جبران شود.

وی تاکید کرد: اصل شفافیت یک اصل پذیرفته شده در نظام حکمرانی خردورز است و از شفافیت حمایت می‌کنیم.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی تجارت بین الملل (اگزیم نیوز)

عناوین برگزیده