تاریخ: ۱۹ دی ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۴۳
کد خبر: ۲۴۴۱۱۹
زندیان:
‌می‌متالز - نماینده مردم بیجار در مجلس گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته مقدمات احداث نیروگاه سیصد مگاواتی شهرستان بیجار فراهم شد.

به گزارش می‌متالز، علیرضا زندیان در جلسه‌ای با احمدی مدیرعامل فولاد کردستان، خلخالی، شیخ‌رابری رئیس هیات مدیره پتروشیمی بعثت کردستان، معنوی معاون توسعه نیروگاه‌های شرکت آرین ماه تاب گستر، نوروزیان مدیر حقوقی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات و درودی مشاور مدیرعامل فولادکردستان، مقدمات احداث نیروگاه سیصد مگاواتی که مقرر شده با هدف تامین برق واحد‌های پتروشیمی و کارخانه فولادسازی هشتصدهزارتنی شهرستان بیجار احداث گردد را توسط بخش خصوصی فراهم کردند.

نماینده بیجار در مجلس ضمن تاکید به اهمیت تامین برق پایدار به عنوان زیرساخت توسعه شهرستان، به نارضایتی مردم و صنایع از قطعی مکرر برق در فصول گرم سال اشاره کرد و گفت: کم شدن تولید را از عوامل ایجاد تورم در برخی کالا‌ها از قبیل سیمان و فولاد است.

وی با اذعان به اینکه بخش عمده تاخیر رخ داده در روند ایجاد کارخانه فولادسازی به دلیل چگونگی تامین برق صد و پنجاه مگاواتی از طرف شبکه سراسری بوده است، عنوان کرد: متاسفانه همین امر مشکلاتی را به دنبال داشته که با احداث این نیروگاه علاوه بر اینکه روند اجرای کارخانجات فولادسازی و پتروشیمی تسریع می‌گردد، ازسویی بخشی از انرژی سایر صنایع پیرامونی نیز تامین شده و افق تازه‌ای در مسیر توسعه دیارگروس اتفاق می‌افتد.

زندیان با تشکر از بخش خصوصی که آمادگی سرمایه‌گذاری و ساخت و راه‌اندازی این نیروگاه را داشته اند اظهار کرد: مجلس به ویژه کمیسیون اقتصادی و دولت در این مسیر همراهی لازم را خواهند داشت.

در پایان جلسه مقرر شد که موارد فنی جهت برآورد نیازسنجی برق زنجیره فولاد در کردستان و پتروشیمی بعثت انجام و قرارداد و تفاهم نامه خرید تضمینی برق از نیروگاه بین طرفین مبادله و هرکدام از دو شرکت مذکور تصویب و مقدمات اجرایی آن توسط سرمایه‌گذار انجام پذیرد.

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت)

عناوین برگزیده