تاریخ: ۲۵ دی ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۰۷
کد خبر: ۲۴۴۹۹۵
رئیس فراکسیون راهبردی مجلس خبر داد؛
‌می‌متالز - رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی از ارائه پیشنهاد اعطای ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی به استارت آپ‌ها و پلتفرم‌ها در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش می‌متالز، حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج الدینی با تاکید بر ضرورت حمایت از استارت آپ‌ها و پلتفرم‌های خرید آنلاین فعال در کشور، بیان کرد: حمایت از این حوزه در سطح کشور یک امر ضروری است چراکه شاهد هستیم امروز اکثر کسب و کار‌ها در بستر این حوزه در حال توسعه هستند. از همین رو ما در فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی یک کمیته با عنوان فناوری ارتباطات داریم که تاکنون چندین جلسه با رویکرد حمایت از فعالان این حوزه تشکیل داده است.

رئیس فراکسیون راهبردی مجلس در ادامه اظهار کرد: حمایت از پلتفرم‌ها و استارت آپ‌هایی که در بستر فضای مجازی شکل گرفته‌اند به خصوص در حوزه داخلی همواره مد نظر ما بوده است چراکه امروز شاهد گسترش فعالیت‌ها در بستر این حوزه هستیم و مورد استقبال مردم نیز واقع شده است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در بودجه سال آتی نیز پیشنهاد شده است تا از صندوق توسعه ملی مبلغی بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات بر حمایت از این حوزه تخصیص یابد، چرا که سرمایه گذاری در این بخش مولد است. بر اساس این پیشنهاد افرادی که بستر‌های اشتغال و کار آفرینی را به صورت قانونی در فضای مجازی فراهم کنند مشمول این تسهیلات خواهند شد.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی تجارت بین الملل (اگزیم نیوز)

عناوین برگزیده