تاریخ: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۰:۳۸
کد خبر: ۲۵۷۸۱۲
‌می‌متالز - نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در بهترین حالت در سنوات گذشته ۷۰ هزار خودرو وارد کشور شده است در حالی که امروز فاصله نیاز ما و تولید ما حداقل ۸۰۰ هزار خودرو است.

به گزارش می‌متالز، جواد حسینی کیا نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به چراغ سبز مجمع تشخیص به واردات خودرو اظهارکرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام، کلیات قانون واردات خودرو را پذیرفته، ولی آن را برای انجام اصلاحات مورد نیاز به کمیسیون مربوطه ارجاع داده است.

وی افزود: واردات خودرو یک گام بلند و مثبتی است که مجمع تشخیص به آن چراغ سبز نشان داده که امیدواریم حاصل آن، کاهش قیمت خودرو، صادرات خودرو، ارائه خدمات فنی در خارج از کشور برای ما و ... باشد.

حسینی کیا درباره نیاز بازار داخلی کشور به واردات خودرو گفت: در بهترین حالت در سنوات گذشته ۷۰ هزار خودرو وارد کشور شده است در حالی که امروز فاصله نیاز ما و تولید ما حداقل ۸۰۰ هزار خودرو است. اگر واردات خودرو آزاد شود، فضای روانی شکسته شده و قائدتا باید کاهش قیمت خودرو را داشته باشیم.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:ظرفیت واردات خودرو و کیفیت آن دست دولت است؛ البته آنچه نگاه مجلس است، خودرو‌های لاکچری نیست بلکه خودرو‌هایی در حد ۵ تا ۶ هزار دلار است تا عامه مردم بتوانند از آن استفاده کنند.

تعداد بازدید : 0

منبع: خبرگزاری دانشجو

عناوین برگزیده