تاریخ: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۶:۵۷
کد خبر: ۲۵۷۸۷۷
‌می‌متالز - فرماندار قصرشیرین، خروج کالا‌های اساسی و مواد غذایی از مرز‌های این شهرستان را ممنوع اعلام کرد و گفت: هیچ کسی حق ندارد که مواد غذایی که به سفره مردم مربوط است را از مرز‌ها خارج کند.

به گزارش می‌متالز، «مرادعلی تاتار» روز دوشنبه در جلسه قرارگاه امنیت غذایی قصرشیرین با حضور مدیر بازرسی و نظارت سازمان جهاد کشاورزی و مسوول بسیج اصناف سپاه استان کرمانشاه، افزود: با توجه به وجود ۲ مرز رسمی پرویزخان و خسروی نظارت بر این مرز‌ها به منظور جلوگیری از خروج کالا‌های اساسی مردم یک اولویت است.

وی اظهار داشت: مسافران عراقی با خریداری کالا‌های مورد نیاز مردم و خروج آن از مرز باعث افزایش قیمت و کمیاب شدن این کالا‌ها می‌شوند از این رو هیچ مسافری حق خروج کالا‌های اساسی را از مرز ندارد.

وی تصریح کرد: این ممنوعیت شامل کالا‌های اساسی از جمله برنج، گوشت، مرغ، قند و شکر و دیگر کالا‌های ضروری که مستقیم با سفره و معیشت مردم مرتبط است، می‌شود.

فرماندار قصرشیرین گفت: همچنین در راستای تامین اقلام اساسی مورد نیاز مردم ۵۲تن برنج هندی، ۴۷ تن برنج تایلندی، ۱۳ تن مرغ منجمد، سه و نیم تن گوشت گوساله منجمد، ۱۳ تن شکر ویژه اصناف، ۶ تن قند، ۶ تن سیب درختی و هفت و نیم تن پرتقال در شهرستان توزیع شده است.

تاتار ادامه داد: یک هزار و ۳۹۴ مورد بازرسی صورت گرفته از اصناف شهرستان در مجموع ۵۸ پرونده برای واحد‌های متخلف تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: واحد‌های متخلف به پرداخت ۴۱۹ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده اند.

سرپرست مدیریت بازرسی و نظارت بر کالا‌های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز گفت: نظارت و بازرسی بر بازار استان در حوزه کالا‌های کشاورزی با ۱۵۰ بازرس سازمان و ۶۸۰ نفر از بازرسان بسیج استان در سراسر استان در حال اجرا است.

«منصور کاکایی» افزود: با تدابیر انجام شده هم اکنون در زمینه هیچ کالایی در سطح استان کمبود نداریم و انبار کالا‌های استراتژیک مملو از اجناس است.

شهرستان قصرشیرین حدود ۲ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی دارد.

این شهرستان در غرب کرمانشاه با ۲۷ هزار نفر جمعیت، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرز طولانی، ۲ مرز رسمی پرویزخان و خسروی فعال است که پرویزخان با اقلیم کردستان عراق و خسروی با حکومت مرکزی عراق و بخش عربی هم مرز است.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی تجارت بین الملل (اگزیم نیوز)

عناوین برگزیده