تاریخ: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۲:۴۷
کد خبر: ۲۵۸۳۱۷
‌می‌متالز - مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد گفت: احداث حدود ۱۲ هزار مگاوات نیروگاه توسط صنایع در دستور کار است و احداث ۱۱۰۰ مگاوات نیروگاه توسط شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، از دیگر برنامه‌های شرکت برق منطقه‌ای استان یزد است که قرارداد آن با مپنا منعقد شده است.

به گزارش می‌متالز، اسدی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد در نشست با آیت الله ناصری امام جمعه یزد، محدودیت بار در تابستان را مسئله مهم صنعت برق استان دانست و گفت: با توجه به مدیریت ۸۰۰ مگاواتی برق در این دوره، سعی شد توجه بیشتری به صنایع داشته باشیم و تلاش کنیم کمترین میزان خاموشی خانگی را در کشور داشته باشیم.

ابوالفضل اسدی با پرداختن به برنامه‌های احداث نیروگاه در استان یزد بیان کرد: احداث حدود ۱۲ هزار مگاوات نیروگاه توسط صنایع در دستور کار است و احداث ۱۱۰۰ مگاوات نیروگاه توسط شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، از دیگر برنامه‌های شرکت برق منطقه‌ای استان یزد است که قرارداد آن با مپنا منعقد شده است.

اسدی همچنین یادآور شد: از دیگر برنامه‌های دولت سیزدهم، احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه خورشیدی و تجدیدپذیر است که در این زمینه نامه نگاری‌هایی صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد با بیان اینکه استان یزد رتبه برتر کشور را در زمینه نیروگاه خورشیدی دارد، گفت: در حال حاضر حدود ۸۱.۵ مگاوات نیروگاه خورشیدی در استان یزد موجود است و به منظور افزایش این میزان به حدود ۲۰۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی، زمین‌های مورد نیاز به متقاضیان واگذار شده است.

وی با اشاره به اینکه تنها صنایع فولادی و سیمانی درگیر مدیریت بار هستند، افزود: پیشنهاد‌هایی همچون همکاری سایر صنایع با شرکت برق منطقه‌ای استان یزد در زمینه کاهش سهم مدیریت بار این استان در تابستان ۱۴۰۱ را ارائه کرده ایم.

منبع: خبرگزاری موج

عناوین برگزیده