تاریخ: ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۴:۵۰
کد خبر: ۲۶۳۰۵۱
‌می‌متالز - شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش می‌متالز، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۶ میلیارد و ۳۰۵ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳ هزار و ۶۵۸ میلیارد تومان در بیش از ۴۴۳ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت هزار و ۷۷۰ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۴۵ هزار و ۹۶۷ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی نوری، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه و پالایش نفت اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های مبین انرژی خلیج فارس، پتروشیمی پارس و بانک ملت با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۳ میلیارد و ۹۴ میلیون ورقه به‌ارزش ۲ هزار و ۵۰۱ میلیارد تومان در ۲۳۱ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۴۶ واحد افت کرد و در ارتفاع ۲۰ هزار و ۹۶۳ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی بیمه پاسارگاد، بانک دی و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و زغال سنگ پرورده طبس بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده