تاریخ: ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۰:۴۸
کد خبر: ۲۶۳۱۹۸
‌می‌متالز - عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز با اشاره به سرقت سازه‌های پل ششم اهواز در چند ماه پیش گفت: شورای تامین خوزستان به دلیل خطرات احتمالی، ضمن ممنوع کردن تردد هر نوع وسیله نقلیه بر روی این پل، شرکت فولاد خوزستان را ملزم به اصلاح و تعمیر این پل کرده است.

به گزارش می‌متالز، سید محسن موسوی زاده روز شنبه افزود: شرکت فولاد خوزستان به دلیل توان فنی در ساخت سازه‌های سرقت شده پل ششم توسط شورای تامین ملزم به اصلاح و تعمیر این پل شده است.

وی با انتقاد از عمل نکردن شرکت فولاد به تعهد خود مبنی بر بازسازی پل ششم ادامه داد: متاسفانه با وجود حدود ۲ هفته از مسدود شدن این پل و ممنوعیت تردد بر روی آن، تاکنون این شرکت به این الزام پایبند نبوده است.

وی ادامه داد: با توجه به حجم بالای تردد بر روی این پل، ادامه دار شدن ممنوعیت تردد، ترافیک سنگین در مسیر‌های منتهی به این پل را رقم زده است.

موسوی زاده در ادامه با اشاره به حجم بالای نخاله‌های ساختمانی در اهواز افزود: قانون گریزی برخی از کامیون دار‌ها و تخلیه نخاله در درون شهر به جای حمل آن‌ها به نقاط تعیین شده خارج از شهر، موجب شده تا مناطق مختلف شهری، به ویژه مناطق هشت، پنج، ۶ و سه با انبوه نخاله روبه رو باشد.

این عضو شورای اسلامی شهر اهواز ادامه داد: جمع آوری این حجم از نخاله به تنهایی از عهده شهرداری اهواز بر نمی‌آید و ضروری است تا دستگاه‌های مختلف ضمن برخورد با متخلفان، با بسیج امکانات و تجهیزات به کمک مدیریت شهری در ساماندهی به وضعیت شهر آیند.

وی گفت: پلیس راهور و ناجا، شرکت‌های صنعتی مانند شرکت‌های نفت و فولاد و همچنین سپاه و ارتش باید در زمینه جمع‌آوری نخاله‌ها به کمک مدیریت شهری آیند تا با اجرای طرح ضربتی در یک ماه این وضعیت ساماندهی شود.

موسوی زاده ادامه داد: این نخاله‌ها هم چهره شهر را بر هم زده و هم مزاحمت‌هایی را برای مردم ایجاد کرده است که ساماندهی وضعیت کنونی دارای اولویت است.

بر اساس این گزارش، پل ششم یا پل فولاد اهواز از ۹ تا ۲۰ آذر ۱۴۰۰ به دلیل سرقت برخی قطعات فلزی مسدود شده بود. باب‌المراد شهردار شهر کوت عبداله مرکز شهرستان کارون، میزان خسارات به این پل را حدود ۴۰ میلیارد ریال برآورد کرده بود. تعمیر این پل به شرکت فولاد واگذار شده بود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خوزستان نیز ۱۲ خرداد جاری اعلام کرد: پل فولاد اهواز (پل ششم) تا رفع کامل ایرادات فنی آن مسدود است.

منبع: خبرگزاری جمهوری ایران (ایرنا) خوزستان

عناوین برگزیده