تاریخ: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۲:۲۴
کد خبر: ۲۶۳۳۵۶
‌می‌متالز - مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب با اشتغال زایی بیش از ۲۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و حدود ۷۰۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم، سهمی مهم در اشتغال زایی برای جوانان استان فارس داشته است.

به گزارش می متالز به نقل از روابط عمومی مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب، این مجتمع عظیم صنعتی در راستای سیاست استفاده حداکثری از توان تولید کنندگان و صنعتگران داخلی، موفق به بومی سازی بیش از ۳۲۰ قطعه و تجهیز مورد نیاز خود با ارزش بیش از یکصد میلیون دلار شده است.

بومی سازی قطعات و تجهیزات برای شرکت آلومینیوم جنوب از جنبه‌های مختلفی از جمله خودکفایی، توانمند سازی صنایع داخلی، کاهش هزینه‌های ارزی، قابلیت بهینه سازی و باز طراحی تجهیزات و قطعات، تسریع در فرآیند خرید و سهولت دسترسی به خدمات پس از فروش حائز اهمیت است.

طراحی و ساخت بال ولوها، برنر کوره‌های پخت، چرخ ریخته گری، سرمته تمیزکاری، سایفون ها، بخشی از PTM سیستم کانوایر سقفی، لولکتور جریان دستگاه، تیغیه‌های فن‌های مکنده گرد و غبار، برخی از تجهیزات و قطعات بومی سازی شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب در سال ۱۴۰۰ می‌باشد.

گفتنی است، مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب به عنوان بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین کارخانه ذوب و تولید شمش آلومینیوم در ایران و غرب آسیا، با تعالی مستمر، نوآوری و مشارکت سازمانی با استفاده از سرمایه‌های انسانی بومی آموزش دیده در سطوح ملی و بین المللی و با استفاده بهینه از تکنولوژی‌های برتر دنیا به ایجاد و افزایش درآمد ارزی برای کشور رسیده است.

این شرکت با اشتغال زایی بیش از ۲۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و حدود ۷۰۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم، سهمی مهم در اشتغال زایی برای جوانان استان فارس داشته است.

مهندسی معکوس قطعات داخلی با اتکا به دانش بومی در مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب/ بومی سازی بیش از ۳۲۰ قطعه و تجهیزات مورد نیاز

مهندسی معکوس قطعات داخلی با اتکا به دانش بومی در مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب/ بومی سازی بیش از ۳۲۰ قطعه و تجهیزات مورد نیاز

عناوین برگزیده