تاریخ: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۳:۴۸
کد خبر: ۲۶۳۴۵۶
‌می‌متالز - مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: این استان با ۹ هزار و ۱۰۱ واحد صنعتی فعال و ۵۷۵ هزار میلیارد و ۳۰۳ میلیون ریال حجم سرمایه‌گذاری، رتبه چهارم کشور را در این زمینه دارد.

به گزارش می‌متالز، امیرحسین کمیلی افزود: واحد‌های صنعتی استان اصفهان تاکنون برای ۲۸۱ هزار و ۱۵۱ نفر اشتغال‌زایی کرده‌اند و سهم اصفهان در صنعت کشور ۱۲ درصد، سرمایه‌گذاری ۲ درصد و در اشتغال صنعتی ۱۱ درصد است.

وی ادامه داد: تاکنون هفت هزار و ۹۶۰ پروانه بهره‌برداری صنعتی با ۵۷۴ هزار میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال سرمایه‌گذاری صادرشده است و ۲۶۸ هزار و ۸۶۶ نفر در این واحد‌ها مشغول به‌کار هستند.

مدیرکل صمت اصفهان اضافه کرد: تاکنون ۷۶ شهرک و ناحیه صنعتی با ۱۲ هزار و ۴۱ هکتار مساحت در استان احداث‌شده است، همچنین ۱۰ شهرک و ناحیه صنعتی خصوصی در استان قرار دارد.

کمیلی عنوان کرد: استان اصفهان ازنظر تعداد معادن فعال رتبه نخست، تعداد کل معادن دارای مجوز پروانه بهره‌برداری رتبه دوم، میزان ذخیره قطعی رتبه سوم و میزان استخراج اسمی رتبه پنجم کشور را در اختیار دارد.

وی بیان کرد: هشت هزار و ۸۵۱ نفر در حوزه بهره‌برداری از معادن و کانسار‌های معدنی اصفهان مشغول به کار هستند و تاکنون ۲۴۴ فقره پروانه اکتشاف، ۳۵ فقره گواهی کشف و ۸۵۵ فقره پروانه بهره‌برداری در بخش معدن استان اصفهان صادرشده است.

مدیرکل صمت اصفهان توضیح داد: هزینه عملیاتی و سرمایه‌گذاری پروانه‌های صادرشده در بخش اکتشاف و گواهی کشف ۴۰۳ میلیارد و ۸۰ میلیون ریال محاسبه‌شده و میزان ذخایر معدنی شناسایی‌شده در استان بیش از ۳ میلیارد و ۲۴ میلیون تن است و اکنون ظرفیت لازم برای برداشت سالانه حدود ۵۰ میلیون تن از معادن استان ایجادشده است.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده