تاریخ: ۰۱ تير ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۵:۵۷
کد خبر: ۲۶۳۵۵۴
معاون امور مهندسی و پژوهش و فناوری وزیر نفت اعلام کرد:
‌می‌متالز - معاون امور مهندسی و پژوهش و فناوری وزیر نفت گفت: به‌زودی با صدور مجوز از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی شاهد گام‌های عملی برای ارائه تسهیلات بانکی به شرکت‌های دانش‌بنیان صنعت نفت خواهیم بود.

به گزارش می‌متالز، وحیدرضا زیدی فر با اعلام خبر در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین بانک توسعه صادرات ایران و وزارت نفت، با اشاره به تشکیل کارگروهی مشترک با حضور نمایندگانی از معاونت امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت و بانک توسعه صادرات ایران، افزود: این کارگروه با هدف تهیه دستورالعمل‌های همکاری در چارچوب موضوع تفاهم‌نامه در محل اداره کل امور فناوری این وزارت خانه تشکیل خواهد شد.

زیدی فر با ذکر این مهم که پنجاه درصد از شرکت‌های دانش بنیان صنعت نفت، مشتری بانک توسعه صادرات ایران هستند، اعلام کرد: نقش بانک توسعه صادرات در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناور صنعت نفت قابل توجه و چشمگیر است؛ این تفاهم نامه نیز به‌منظور توسعه ظرفیت‌ها، ایجاد هم‌افزایی و تحقق اقتصاد دانش‌بنیان به طور اخص در صنعت نفت به امضا طرفین رسیده است.

بانک توسعه صادرات ایران و وزارت نفت برای حمایت ازشرکت‌های دانش بنیان نفتی تفاهم نامه‌ای را منعقد کرده است.

بر اساس این تفاهم نامه بانک توسعه صادرات ایران، با صدور مجوز از سوی وزارت امور اقتصادی و داریی در آینده‌ای نزدیک، اعطای وام‌های ۹ درصد به شرکت‌های دانش‌بنیان و کوچک صنعت نفت تأیید شده را آغاز خواهد کرد.

به گفته مدیرکل امور فناوری معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، تاکنون ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه پژوهشی تأیید و به چهار بانک ملت، ملی، تجارت و توسعه صادرات ایران برای اعطای تسهیلات معرفی شده است.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده