تاریخ: ۰۱ تير ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۷:۴۴
کد خبر: ۲۶۳۵۹۸
نقدعلی در تذکر شفاهی:
‌می‌متالز - نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با بیان اینکه قطعی برق بهانه‌ای برای دلالان و محتکران شده است تا نرخ سیمان را ۳ برابر افزایش دهند از وزیر صمت، ستاد تنظیم بازار و تعزیرات خواست تا به طور جدی در جهت رفع این مشکل ورود پیدا کنند.

به گزارش می‌متالز، محمدتقی نقدعلی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، یکم تیرماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت درگذشت استاد محمدعلی کریمخانی و تشکر از رئیس جمهور برای سفر به استان اصفهان که از آن به عنوان نشانه مردمی بودن یاد کرد، افزود: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند ناامید کردن مردم گناه بزرگ و نابخشودنی است، این سفر‌ها امید را در دل مردم زنده می‌کند بنابراین از رئیس جمهور تقاضا داریم اعتباراتی که در سفر به استان اصفهان تخصیص داده شد را اجرایی کنند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با بیان اینکه در خصوص مساله آب زاینده رود کلی گویی شد خطاب به رئیس جمهور و وزیر نیرو، ادامه داد: امیدواریم مصادیق عملی بسته‌ای که در جلسات استان اصفهان به آن اشاره کردید اجرایی شود.

وی در تذکر به وزیر امور اقتصاد و دارایی افزود: سال گذشته درصد مالیات بر ارزش افزوده به حساب وزارت بهداشت واریز نشد و امسال هم این رویه ادامه پیدا کرده است چرا این یک درصد براساس قانون واریز نمی‌شود که هر زمان به وزیر بهداشت مراجعه می‌کنیم از این مشکل گلایه دارد بنابراین لازم است هم سازمان برنامه و بودجه و هم وزارت اقتصاد این مساله را به طور جدی پیگیری کنند.

نقدعلی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: وزیر جهاد کشاورزی که قرار شد به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور مصوبات سفر وی به استان اصفهان پیرامون فرمانداری ویژه شهرستان خمینی شهر و دورچه را پیگیری کند این مهم را محقق سازد.

وی در ادامه در قدردانی از نیروی انتظامی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند کاری که نیروی انتظامی در مدت ۴۸ ساعت برای دستگیری سارقان بانک ملی انجام داد قابل تقدیر بود بنابراین ما نیز به عنوان نمایندگان مجلس از نیروی انتظامی تشکر می‌کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در تذکر به وزیر صمت، تصریح کرد: قطعی برق بهانه‌ای برای دلالان، واسطه گران و محتکران شده است تا نرخ سیمان را تا ۳ برابر افزایش دهند بنابراین هم وزیر صمت هم ستاد تنظیم بازار هم تعزیرات باید به طور جدی در جهت رفع این مشکل ورود پیدا کنند آن هم در شرایطی که قرار است سالانه یک میلیون مسکن بسازیم.

وی در ادامه از رئیس جمهور خواست تا مانع از تورم لجام گسیخته شود همچنین در تذکر به وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد حمایت از دامداران و خرید تضمینی دام مازاد را فراموش نکنید.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در تذکر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در مباحث فرهنگی بالاخص بحث حجاب با جدیت ورود کنید و مانع از هنجارشکنی شوید.

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت)

عناوین برگزیده