تاریخ: ۰۱ تير ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۷:۱۹
کد خبر: ۲۶۳۷۱۱
مدیر کل بازرسی خدمات سازمان حمایت:
‌می‌متالز - مدیر کل بازرسی خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: طبق آمار ارائه شده در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱، توسط بازرسان ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان‌ها بیش از ۴ هزار ناوگان حمل و نقل درون و برون شهری مورد بازرسی قرار گرفته است.

به گزارش می‌متالز، پرویز فرجی افزود: طی همین مدت، تعداد ۲۲۰ فقره پرونده در این دو بخش تشکیل و همچنین ارزش تخلفات کشف‌شده یک هزار میلیارد و ۵۴۵ میلیون ریال است.

وی در ادامه به آمار بازرسی‌های انجام شده در این بخش اشاره کرد و اظهار داشت: در مدت‌زمان ذکر شده در بخش برون‌شهری ۱۹۱۰ مورد بازرسی که منجر به ۶۳ فقره پرونده به ارزش ۲۸۹ هزار میلیون ریال و در بخش درون‌شهری ۲۹۳۳ مورد بازرسی که منجر به ۱۵۷ فقره پرونده تخلف به ارزش یک هزار میلیارد و ۲۵۶ میلیون ریال تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی استان‌ها ارسال شده است.

این در حالی است که بر اساس آمار ارسالی از فعالیت بازرسان استان‌های سراسر کشور، از ابتدای سال جاری تاکنون جمعاً بالغ بر ۱۲۰۶۰ مورد بازرسی در حمل‌ونقل برون و درون‌شهری صورت گرفته که منتج به تشکیل ۵۳۱ فقره پرونده تخلف به ارزش بالغ بر ۶ هزار میلیون ریال شده است.

مدیرکل بازرسی خدمات سازمان حمایت متذکر شد: این سازمان به‌طور دقیق و جدی با هرگونه قصور در امر حمل‌ونقل عمومی درون و برون‌شهری مسافر و بار نظارت دائمی دارد و در صورت اثبات تخلف از سوی شرکت‌های مذکور با آنان طبق موازین قانونی برخورد خواهد کرد.

این مقام مسوول؛ ضمن تأکید بر نظارت مستمر بر عملکرد ناوگان حمل‌ونقل درون و برون‌شهری کالا و مسافر، از شهروندان تقاضا دارد با انعکاس هرگونه سوءاستفاده احتمالی در این زمینه از طریق تماس با تلفن ۱۲۴ و یا مراجعه حضوری به ادارات کل صنع، معدن و تجارت استان‌ها، بازرسان را در این نظارت مستمر یاری کنند.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده