تاریخ: ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۴:۵۷
کد خبر: ۲۷۳۹۶۷
یک مسوول خبر داد:
‌می‌متالز - رئیس اداره معدن اداره کل صمت خراسان شمالی از آمادگی برای واگذاری ۵۸ معدن در این استان به سرمایه گذاران خبر داد.

به گزارش می‌متالز، وحید ابراهیمی اظهار کرد: تاکنون در این استان ۲۷۲ پروانه بهره برداری معدن صادر شده است.

وی گفت: از مجموع ۲۷۲ فقره پروانه بهره برداری تعداد ۱۶۰ واحد معدنی با ظرفیت‌های مختلف فعال هستند.

ابراهیمی افزود: از مجموع ۲۷۲ پروانه بهره برداری تعداد ۵۴ واحد معدنی غیرفعال هستند که فعالسازی آن‌ها دردست پیگیری است و در صورت عدم اقدام بهره برداران در مهلت مقرر مستندات سلب صلاحیت آن‌ها وفق قوانین و مقررات به شورای عالی معادن کشور یا شورای معادن استان ارائه تا در فهرست مزایده قرار گیرند.

وی ادامه داد: از آغاز فعالیت دولت سیزدهم تا به امروز تعداد ۱۰ واحد معدنی غیرفعال با پیگیری این اداره کل و همچنین برگزاری ۲ فقره مزایده در سال گذشته فعالسازی و به چرخه تولید بازگشته است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: روز گذشته ۳ واحد معدنی غیرفعال استان در زمینه استخراج مواد معدنی مصالح ساختمانی و یا متقاضی انصراف از ادامه فعالیت، تعیین تکلیف شدند و شورای معادن استان رای به سلب صلاحیت این واحد‌ها داد تا در فهرست مزایده قرار گیرند.

رئیس اداره امور معادن اداره کل صمت استان گفت: تاکنون ۳۸ معدن در استان تامین زیرساخت (راهسازی و برق رسانی) و ۵۸ واحد معدنی راکد استان، تعیین تکلیف و سلب صلاحیت شده اند.

وی افزود: در یک دهه اخیر ۱۷ فقره مزایده جهت واگذاری و فعالسازی معادن مشمول انجام شده و طی سال جاری برگزاری مزایده سراسری کشوری برای واجدین صلاحیت فنی و مالی در دستور کار قرار دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

عناوین برگزیده