تاریخ: ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۱:۰۸
کد خبر: ۲۷۴۰۶۰
نماینده مجلس:
‌می‌متالز - عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: تعیین عوارض ۸۰ درصدی شناور برای واردات خودرو کمتر از ۲۰ هزار دلار و فروش محصول ۳۰۰ میلیونی به ۷۰۰ میلیون تومان یعنی باید در برابر پراید سجده کرد!

به گزارش می‌متالز، لطف اله سیاهکلی با بیان اینکه ایراد آن آئین نامه واردات خودرو به عوارض گمرکی خودرو‌های وارداتی است گفت: اگر با تعیین عوارض شناور برای خودرو‌های وارداتی، نرخ عوارض بالا رفته و خودروی ۳۰۰ میلیونی، ۷۰۰ میلیون تومان به فروش برسد، باید به پراید سجده کرد!

وی افزود: اکنون عوارض گمرکی خودرو‌های کمتر از ۲۰ هزار دلار شناور ماند و معلوم است اگر عوارض این خودرو‌های وارداتی بالا باشد باید دوباره خدمت پراید رفت و بابت بی‌احترامی به آن معذرت‌خواهی کرد!

سیاهکلی ادامه داد: باید عوارض واردات خودروی کمتر از ۲۰ هزار دلار مثلا ۱۰ یا ۱۵ درصد تعیین شود. نباید عوارض را ۸۰ درصد در نظر گرفت. در غیر این صورت به مردم ظلم می‌شود. این آئین نامه توانایی تنظیم بازار خودرو را ندارد. مجلس قرار است کار تطبیق انجام دهد و پس از انجام آن خرید و واردات خودرو بیش از دو الی سه ماه طول نمی‌کشد و نهایتا تا سه ماه آینده وارد خواهد شد.

منبع: بورس پرس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده